اصناف تنها بخش خودکفا و مستقل در اقتصاد کشور هستند/گرانی و قاچاق کالا دغدغه این روزهای اصناف است

۱۳:۴۴:۳۲ تیر ۸, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: اصناف تنها بخش خودکفا و مستقل در اقتصاد کشور هستند و کم‌توجهی به این بخش عادلانه نیست .
محمودهاشمی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: گرانی کالا و قاچاق کالا و کمبود بودجه بازرسی و نظارت از معظلات اصلی حوزه صنف و بازار است که در سال های گذشته مشکلات متعددی را برای اصناف به همراه داشته و این مسائل باید به صورت اساسی با ارائه راهکارهای منطقی و درست حل شود.
وی با تاکید بر اینکه اصناف عامل گرانی نیستند، تصریح کرد: اصنافی که در بخش خرده فروشی با سرمایه های بسیار اندک حتی در تامین معاش روزانه خود با مشکلات جدی مواجه اند و بسیاری از آنها در حال تعطیلی و یا خروج از گردونه فعالیت هستند و گرانی کالا بر میزان عرضه و تقاضای بازار تاثیر گذاشته و باعث رکود بازار می شود.
هاشمی افزود: در حال حاضر اصناف با کمترین درصد سود فعالیت دارند و ۹ برابر ظرفیت بازار کاسب داریم و رقابت برای فروش بسیار نزدیک است و همین مساله باعث می‌شود تا اصناف با کمترین میزان سود کالای خود را عرضه کنند و گرانی های این روزها بر بازار فروش نیز تاثیر گذار بوده و بازار با رکود همراه کرده است.
رئیس اتاق اصناف شیراز با اشاره به کمبود نقدینگی در حوزه بازرسی و نظارت اظهار کرد: اتاق های اصناف در سراسر کشور با توجه به بودجه اندک بازرسی و نظارت مشکلات فراوانی را دارند و تا زمانی که راهکار اساسی برای تامین بودجه بازرسی ونظارت داده نشود این مشکلات به قوت خود باقیست.
هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه قاچاق کالا در بازار از دیگر معظلات صنف و بازار است ، افزود: پدیده قاچاق، تمامی زیرساخت های اقتصادی و تولیدی را تحت الشعاع قرار می دهد و به عبارتی دیگر ستون های اقتصادی آن جامعه را سست می کند و دولت باید برای حل این مشکل به طور جدی عمل کند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 80 = 89