اصناف استان هرمزگان پیشگامان کمک به عرصه جبهه و جنگ بودند

۱۱:۲۳:۱۱ مهر ۳, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با تبریک هفته دفاع مقدس به جامعه اصناف و بازاریان کشور گفت: اصناف در تمام شئون جنگ تحمیلی حضور داشتند و اصناف استان هرمزگان پیشگامان کمک به عرصه جبهه و جنگ بودند.
عبدالمجیدجلالی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: نقش اصناف در دوران هشت سال دفاع مقدس، برجسته بوده و امروز نیز در عرصه اقتصاد کشور، نقش اصناف تعیین کننده است و اصناف در حوزه فراهم کردن عرضه کالا و خدمات نقش کلیدی و تعیین‌کننده دارند و باید جایگاه اصناف در نظر گرفته شود.
وی تصریح کرد: اصناف در دوران هشت سال دفاع مقدس علاوه بر حضور در جبهه های جنگ و تقدیم ۱۱ هزار شهید نقش اصلی را در پشتیبانی جنگ نیز داشتند و در ارائه خدماتی چون تعمیرکار، آرایشگر، نانوا تامین‌کننده اقلام مورد نیاز جبهه و ساخت قطعات و ادوات جنگی پیشقدم بودند.
جلالی بیان کرد: کسبه، تجار و فعالان اقتصادی در طول هشت ساله دفاع مقدس همت و بزرگواری خود را در دو جبهه بخشش جان و مال به حقیقت کلمه نشان دادند.
وی با اشاره به حضور بازاریان و اصناف در عرصه های مختلف جنگ و نبرد با رژیم بعث عراق، افزود: اصناف و بازاریان در دوران دفاع مقدس در سه جبهه درگیری فیزیکی، تأمین و تدارک نیازمندیها، تعمیر و نگهداری ادوات و تجهیزات جنگی حاضر شدند و نقش بسیار حساسی را ایفا کردند.
رئیس اتاق اصناف استان هرمزگان اظهارکرد: عملکرد مثبت و تحسین برانگیز بازاریان و اصناف در ایجاد نظم و ثبات و برقراری امنیت اقتصادی و جلب اعتماد اجتماعی بعد از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی و خصوصاً در دوران هشت سال دفاع مقدس نه برکسی پوشیده مانده و نه از یاد کسی رفته است.
جلالی با یادآوری خاطرات دوران دفاع مقدس گفت: بنده نیز به در دوارن دفاع مقدس در یکی از جبهه های غرب کشور حضور داشتم و خدا را شاکر هستیم که توفیق خدمت و ایثارگری در کنار رزمندگان اسلام را داشته ایم.
وی افزود : اصناف استان هرمزگان در آن زمان و دوران جزو استانهایی بودند که در ارسال کمک به مناطق جنگی پیشگام و همراه بودند و امروز گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اصناف می تواند نشانه قدرشناسی از این اسوه های صبرباشد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × 1 =