اصفهان دارای ۷ هزار خانه استیجاری برای مسافران نوروزی است

۱۱:۰۴:۴۶ فروردین ۹, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف اصفهان:
اصفهان دارای ۷ هزار خانه استیجاری برای مسافران نوروزی است

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رییس اتاق اصناف اصفهان شمار خانه‌های استیجاری و سوئیت این کلانشهر برای اسکان مسافران نوروز امسال را بالغ بر هفت هزار باب اعلام کرد.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از ایرنا، رسول جهانگیری اظهارداشت: با توجه به پیش بینی ‌ها مبنی بر افزایش شمار مسافران نوروزی نسبت به دو سال گذشته، این تعداد خانه برای اقامت در نظر گرفته شده است و احتمال بیشتر شدن آن نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: هتل‌ها و مراکز اقامتی اصفهان ظرفیت پذیرش ۲۲ هزار نفر را دارند اما در سال‌های گذشته اقامت ۱۵۰ هزار نفر نیز داشتیم که مازاد آن در همین منازل استیجاری اسکان یافتند.

رییس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: در همین ارتباط جلسات مرتبط با دستگاه های متولی مانند نیروی انتظامی و آتش نشانی برگزار شد تا این خانه ها شناسنامه دار شوند و برای تحویل آن به مسافران مشکلی نداشته باشند.

جهانگیری با تاکید بر اتخاذ تمهیداتی جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا افزود: این امر به مشارکت و همکاری شهروندان، مالکان خانه های استیجاری و مسافران نیاز دارد.

وی گفت: مسافران نوروزی در مرحله نخست به محل اقامت اهمیت می‌دهند و در گام بعدی مباحث مرتبط با خودرو را مد نظر قرار می‌دهند که بر همین مبنا صنوف مرتبط با خودرو نظیر تعمیرگاه‌ها برای ارائه خدمات به مسافران آمادگی دارند.

بر اساس این گزارش، استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام های میدان امام (نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های ‘ وزوان’ ، ‘ مزدآباد ‘ و ‘ مون ‘ به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران بویژه در ایام نوروز است./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 2 = 8