ارتقای مهارت فنی و علمی فعالان صنفی از اولویت‌ اتاق‌های اصناف سراسر کشور

۱۳:۴۰:۳۹ دی ۱۱, ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در نشست با مدیر ارتباط صنعت و کارآفرینی دانشگاه پیام نور گفت: تببین، هدف‌گذاری برنامه‌های آموزشی و ارتقاء مهارت‌های فنی و علمی فعالان صنفی از اولویت‌های اتاق اصناف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان البرز، نشست بررسی همکاری‌های مشترک میان اتاق اصناف مرکز استان البرز و معاونت ارتباط با صنعت و کارآفرینی دانشگاه پیام نور، با محوریت ارتقاء مهارت‌های فنی و علمی فعالان صنفی و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور استان البرز، با حضور بهروز حصاری رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز، رضا حاج حسینی، مدیرکل دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور، رضا کیوان نماینده کمیسیون آموزشی اتاق اصناف مرکز استان البرز و… برگزار شد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در این نشست، با اشاره به آیین نامه آموزشی اصناف در اختصاص ۱۵درصد از درآمد‌های اتحادیه‌های صنفی در حوزه آموزش بیان کرد: بر اساس ابلاغیه اتاق اصناف کشور، اجرای دوره‌های تخصصی و آموزشی از سال ۹۲ ۱۳ در دستور کار تمامی تشکل‌های صنفی سراسر کشور قرارگرفته است.
بهروز حصاری افزود: این مهم با انگیزه افزایش معلومات و دانش عمومی فعالان صنفی نسبت به جایگاه اجتماعی، وظایف محوله بر اساس قوانین نظام صنفی، آشنایی با قوانین حوزه کسب وکار، آشنایی با فن بیان و ارتباط با مشتری، آشنایی با احکام دین مبین اسلام در حوزه داد و ستد و … انجام شده است. در همین راستا اتاق اصناف مرکز استان البرز نیز، تبیین و هدف‌گذاری برنامه‌های آموزشی و ارتقاء مهارت‌های فنی و اطلاعات ضروری فعالان صنفی را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است و برنامه‌های مدون و جامعی را با بهره‌گیری از اساتید دانشگاهی و دیگر مراکز علمی معتبر در سطح استان البرز انجام داده است.
وی افزود: با توجه به گستردگی علوم مرتبط با تجارت و ضرورت به روزرسانی اندوخته‌های علمی فعالان صنفی، این نگاه و انگیزه در اتاق اصناف کرج مبنی بر برگزاری تخصصی کارگاه‌های آموزشی و همکاری بیشتر با مراکز علمی وجود دارد. لیکن نحوه همکاری‌ها و چگونگی آن باید در بر اساس ضوابط و چارچوب قوانین نظام صنفی تعریف شود.
در ادامه این نشست نحوه همکاری‌های دوجانبه میان اتاق اصناف و دانشگاه پیام نور استان البرز در برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی ویژه فعالان صنفی بر اساس اعلام نیاز اتحادیه‌‌ها و استفاده از توانمندی و ظرفیت اصناف جهت اجرای طرح‌های کارآموزی ویژه دانشجویان مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست مقرر شد تفاهمنامه همکاری از سوی دانشگاه پیام نور تهیه شده و به اتاق اصناف البرز اعلام شود. /پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 × 1 =