ادامه فعالیت مشاغل گروه یک کرمانشاه در دوره دو هفته ای اعمال محدودیت های جدید 

۱۳:۱۳:۰۹ آذر ۳, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان کرمانشاه: ادامه فعالیت مشاغل گروه یک در دوره دو هفته ای اعمال محدودیت های جدید 

رئیس اتاق اصناف مرکز استان کرمانشاه اظهار کرد: یک هزار و ۴۰۰ واحد صنفی استان کرمانشاه که شامل واحدهای خدماتی می شود با وجود اعمال محدودیت ها همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، رضا سلیم ساسانی به ایرنا گفت: با همکاری بسیار خوب اصناف در ۲ روز اجرای اعمال محدودیت ها روبه رو شدیم و امیدواریم بازاریان فهیم کرمانشاه این حرکت را در روزهای آتی ادامه دهند.

رضا سلیم ساسانی اظهار کرد: یک هزار و ۴۰۰ واحد صنفی استان که شامل واحدهای خدماتی می شود با وجود اعمال محدودیت ها همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در ادامه رییس بازرسی و نظارت اتاق اصناف کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، گفت: بسیاری از اصناف، کسبه و بازاریان کرمانشاه در خصوص اجرای محدودیت­‌ها همکاری لازم را انجام داده‌­اند و تعداد محدودی که در دسته خدمات رسان و گروه یک هستند به فعالیت خود ادامه می‌­دهند.

رامین پهلوانی گفت: باوجود همکاری بیش از ۹۵ درصدی اصناف و بازاریان کرمانشاه در اجرای طرح محدودیت­‌های کرونایی در قسمت­‌هایی از کرمانشاه مانند شهرک‌­های آبادانی و مسکن، الهیه، جعفرآباد، دولت آباد و خیابان­‌های وزیری و رشیدی نیز شاهد رعایت نکردن و همکاری برخی افراد، بازاریان و کسبه هستیم.

وی گفت: در طول دوره ۲ هفته‌­ای این طرح مشاغل گروه یک به فعالیت خود ادامه می‌­دهند اما مشاغل گروه‌­های ۲ و ۳ و ۴ به طور کامل تا پایان زمان طرح تعطیل خواهند بود.

پهلوانی ضمن قدردانی از اصناف و بازاریانی که همکاری لازم را در اجرای این طرح داشته‌­اند، گفت: اتاق اصناف موارد لازم را به اتحادیه‌­ها اعلام کرده و هر اتحادیه هم به روش های مختلف از جمله ارسال پیامک به زیرمجموعه‌­های خود اطلاع رسانی لازم را انجام داده‌­اند.

به گفته پهلوانی، اما مواردی که همکاری و رعایت نکرده‌­اند مشاغل فاقد پروانه کسب فعال هستند چون اتحادیه­‌ها اطلاعاتی از اینها در دست ندارند.

این مسئول در خصوص ادامه همکاری مردم و قشرهای مختلف گفت: با توجه استقبال، همکاری خودجوش و همچنین همدلی مردم که در روز اول اجرای این طرح شاهد آن بودیم، امید است که با توکل برخدا همه قشرهای مردم  برای از بین بردن کامل زنجیره انتقال این ویروس همکاری کنند.

پهلوانی گفت: همکاری نکردن توسط برخی از افراد و کسبه به دلیل شرایط و مشکلات اقتصادی است که افراد با آن روبرو هستند و از دولت و مسوولان تقاضا داریم برای کسبه و بازاریان و همچنین افرادی که برای تامین مایحتاج اولیه و روزانه خانواده‌ایشان با مشکل مواجه شده‌­اند تمهیدات و تدابیری اتخاذ نمایند تا بتوانیم از این بحران خارج شویم. /ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 15 = 25