آغاز توزیع میوه شب عید در لنجان/ دلال‌ها عامل گرانی در سطح بازار هستند

۱۴:۳۳:۲۵ اسفند ۲۳, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان گفت: توزیع میوه شب عید با قیمت مصوب در لنجان آغاز شد.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از فارس محمدجواد نورانی، اظهار کرد: در خصوص بازار شب عید با توجه به جلساتی که با کمیسیون‌های بازرسی اتحادیه‌ها و همچنین واحد بازرسی اتاق اصناف شهرستان لنجان داشته‌ایم تمامی کسبه موظف بر اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی با جدیت بیشتری هستند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان با اشاره به این‌که تمامی اتحادیه‌ها از طریق سامانه پیامکی شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به زیرمجموعه‌هایشان ابلاغ کرده‌اند، خاطرنشان کرد: واحد بازرسی اتاق اصناف شش روز هفته را در دو شیفت کاری و به صورت فوق العاده با نیروی بیشتری نسبت‌ به قبل در خصوص بازرسی واحدهای صنفی فعالیت می‌کنند که در صورت مشاهده تخلف، واحد صنفی مورد نظر در درجه اول مورد تذکر و در درجه‌ دوم پلمپ می‌شود.

وی در ادامه از ۷۳ مورد پلمپ در سال جاری نسبت به رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد و افزود: کمیسیون‌های بازرسی اتحادیه‌ها نیز به‌صورت روزانه بر زیر مجموعه‌های خود نظارت دارند.

نورانی در خصوص تنظیم بازار، از توزیع میوه شب عید خبر داد و یادآور شد: مقدار ۱۸۰ تن میوه شب عید، همچنین ۵۰ تن برنج تنظیم بازار و ۲۰ تن روغن خوراکی و ۵۰ تن شکر تنظیم بازار در اختیار واحدهای صنفی کل شهرستان قرار گرفته‌ است که از طریق کلیه فروشگاه‌های سطح شهرستان و سامانه رهتاب درحال توزیع هستند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان با اشاره به اعلام قیمت‌های تصویب شده از زمان توزیع اقلام ضروری، تصریح کرد: با ورود و توزیع اقلام تنظیم بازار قیمت ها کاهش پیدا خواهند کرد.

وی تشریح کرد: با کمال تاسف کشاورز و باغدار به نیمی از قیمت موجود در سطح بازار نیز نمی‌تواند محصولاتش را بفروشد و در این میان دلال‌ها موجب گرانی در سطح بازار شده‌اند که اکنون باید بازرسان اداره جهاد کشاورزی، صمت و اتاق اصناف پیگیری‌های ویژه‌تری را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لنجان با اشاره به موج چهارم ویروس کرونا خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مقرر شده است تعداد واحدهای صنفی توزیع‌کننده میوه افزایش پیدا کند تا تجمع کمتری صورت بپذیرد.

وی در پایان به پرداخت کلیه نهاده‌های دامی مرغداران به‌ صورت دولتی اشاره کرد و افزود: در جلسه کار گروه تنظیم بازار مقرر شد کلیه مرغداری‌های موجود در سطح شهرستان محصولاتشان را به‌ صورت دولتی و با قیمت مصوب توزیع کنند که در این زمینه نظارت جهاد کشاورزی اهمیت ویژه‌تری خواهد داشت./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − شش =