آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور

۱۴:۰۸:۳۱ مرداد ۷, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

آسیب کرونا به ۶۰ درصد صنوف کشور/ پیگیری جدی برای ارائه تسهیلات مالیاتی

عضو هیات رئیسه و نماینده سرپرست وزارت صمت در اتاق‌های اصناف ایران از پیگیری جدی برای استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ مالیات برای ارائه تسهیلات مالیاتی به صنوف خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تسهیلاتی که قرار است اداره مالیات برای صنف‌‌های آسیب دیده از گسترش ویروس کرونا ایجاد کند، گفت: طی چند جلسه که یکی از این جلسات ششم مرداد بود ما با هیات رییسه اتاق اصناف مباحثی را پیرامون مالیات و کمک به اصناف مطرح کردیم و قرار است امروز۷ مرداد و طی جلساتی با سازمان امور مالیاتی به توافقاتی برسیم.
وی ادامه داد: اعتقاد ما این است که می‌توان از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کرد زیرا این تبصره یک توافقی است که بین مودی مالیاتی و اصناف شکل گرفته و دیگر مودی برای صنف، مالیات علی‌الراس تعیین نمی‌کند و این توافق و تسهیلاتی که در بحث مالیات قرار است انجام شود طی امروز یا چند روز آینده نهایی خواهد شد.
درستی گفت: ما اعتقاد راسخ داریم که بسیاری از فعالان صنفی به دلیل گسترش ویروس کرونا درآمدی نداشتند و حتی برخی از آنها به مرز ورشکستگی رسیدند امروز بحثی که درباره مالیات برای صنوف مطرح است مربوط به درآمدهای سال ۹۸ است اما باید یادآور باشیم که یک ماه پایانی سال برای بسیاری از صنوف درآمدی معادل شش ماه یا کل سال دارد که متاسفانه آن را امسال از دست دادند.
وی اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که توافقی صورت بگیرد که اصناف ما مجبور به راضی کردن ممیز و یا مجادله نشوند و با استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ هم اصناف و جامعه صنفی راحت به کار خود بپردازد و هم اینکه دارایی بتواند پول و مالیات خود را وصول کند و دیگر دغدغه‌ای در این زمینه وجود نداشته باشد.
درستی با اشاره به ارائه تسهیلات در قالب وام به صنوف مختلف گفت: تاکنون حدود ۲۰ درصد از کل اصناف برای دریافت تسهیلات ثبت نام کردند که حدود ۱۲ درصد از این اصناف تسهیلات در قالب وام‌های ۱۲ الی ۱۶ میلیون تومانی دریافت کردند البته ما معتقدیم اصنافی که از کرونا متضرر شدند حدود ۶۰ درصد است و از اصنافی که متضرر شدند حدود ۲۰ درصد ثبت‌نام کردند و برخی از آنها به دلایل شخصی و یا شغلی برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کردند.
درستی با اشاره به اینکه وضعیت دولت از لحاظ نقدینگی در شرایط سختی است گفت: دولت شرایط و روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد به همین دلیل همه ما باید کمک کنیم تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم و مانند زمان هشت سال دفاع مقدس همسو باشیم تا دست در دست یکدیگر از این مشکلات عبور کنیم./پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =