آسیب‌های اقتصادی کرونا به اصناف و رکود حاکم بر بازار شرایط را سخت کرده است

۱۲:۵۱:۴۲ مرداد ۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان کرمان, شهرستان سیرجان گفت: آسیب‌های اقتصادی کرونا به اصناف و رکود حاکم بر بازار شرایط را برای کسبه و بازاریان سخت کرده است .
محمود اسدی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران افزود: برخی از صنوف به علت وضعیت حاکم بر اقتصاد دچار مشکلات فراوانی از جمله رکود حاکم بر بازار بودند، و ویروس کرونا مشکلات اقتصادی آنان را چندین برابر افزایش داده است.
وی تصریح کرد: شیوع کرونا آسیب‌های فراوانی بر پیکره اقتصاد کشور وارد کرده و اصناف نیز به عنوان بخشی از بدنه اقتصادی کشور از این آسیب‌ها مصون نمانده‌اند، به طوری که صنوف مختلف به دلیل کرونا دچار آسیب‌های شدید اقتصادی و حتی رکود شده‌اند.
رئیس اتاق اصناف شهرستان سیرجان درباره پرداخت تسهیلات به اصناف آسیب دیده از کرونا، افزود: در حال حاضر هیچگونه تسهیلاتی به اصناف پرداخت نشده و شرایط که اعلام شده نیز منطقی نیست به عنوان نمونه یک کسبه که دارای ۴ کارگر بوده و حق بیمه نیز پرداخت کرده تنها مشمول دریافت وام به مبلغ ۶ میلیون تومان می شود که با توجه به میزان خسارت های وارده شده به واحدصنفی عادلانه نیست.
اسدی اظهار کرد: ضرر و زیان اصناف به حدی است که نمی‌توان عدد خاصی را در این باره عنوان کرد، و دولت باید همراهی بیشتری را با صنوف در این شرایط داشته باشد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

3 + 3 =