کرونا ۲ هزار واحد صنفی در فردیس را تعطیل کرد

۱۱:۱۱:۳۵ دی ۲۲, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف فردیس: کرونا ۲ هزار واحد صنفی در فردیس را تعطیل کرد

رئیس اتاق اصناف فردیس با تاکید بر لزوم حمایت از وجود ۲۲ هزار واحد صنفی در شهرستان تأکید کرد و گفت: در ایام کرونا هیچ حمایتی از صنوف فردیس نشد و بیش از دو هزار واحد صنفی از جمله تالار و رستوران و آرایشگاه در این ایام جمع آوری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، داوود نظری نیا، رئیس اتاق اصناف فردیس، در صحن علنی نشست شورای شهر فردیس که به منظور هم اندیشی در خصوص ساماندهی دستفروشان برگزار شد، با اشاره به نقش موثر اصناف در حوزه‌های مختلف کشور، گفت: علیرغم حضور موثر اصناف در عرصه‌های مختلف از ابتدای انقلاب تا کنون، هیچ حمایتی از اصناف صورت نگرفت و در ایام کرونایی، تعطیلی صنوف موجب شد بیش از دو هزار واحد صنفی، از جمله صنوفی مثل تالار و رستوران و آرایشگران زنانه در فردیس جمع آوری کردند.

وی با اشاره به اینکه هیچ حمایتی از سوی دولت از کسبه صورت نگرفت، افزود: با توجه به اینکه  تصمیمات در حوزه اداره مالیات و دارایی به صورت کشوری اتخاذ می‌شود، امکان درخواست تخفیف و غیره نیست؛ اما از مدیریت شهری درخواست می‌کنیم با توجه به تعطیلی طولانی مدت واحدهای صنفی، نسبت به تخفیف و کاهش عوارض صنفی کسبه اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف فردیس با اشاره به طرح ساماندهی دستفروشان فردیس که در سال ۹۷ اجرا شد، بیان کرد: اگر کسبه فردیس موافقت کردند که بازارچه دستفروشان با ۲۶۰ غرفه در مرکز شهر در حالی برپاشود که نه مجوز اتاق اصناف دارند و نه مالیات و عوارض می‌دهند؛ به منظور جمع آوری و ساماندهی دستفروشان بود در حالیکه معابر فردیس پر از دستفروشان است.

وی وجود دستفروشان در سطح معابر فردیس را ظلم به اصناف دانست و ادامه داد: در شرایط کرونایی و با توجه به دستورالعمل‌ها، مغازه‌ها را وادار به تعطیلی کردیم ولی دستفروشان در مقابل مغازه‌ها فعال بودند و به بهانه ملاحظات اقتصادی، از حضور دستفروشان در شهر جلوگیری نشد.

نظری نیا گفت: با توجه به اینکه سال گذشته و در شرایط کرونایی اصناف بازار شب عید را از دست دادند، طرح ساماندهی دستفروشان که شهرداری در بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته اگر چه خوب است؛ اما کسبه تقاضای جمع آوری دستفروشان فردیس در بازار شب عید را دارند.

وی از عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها در ارائه مجوز به برخی دستفروشان گلایه کرد و گفت: در حالیکه در شرایط کرونا برگزاری نمایشگاه ممنوع است و واحدهای صنفی کتابفروشی تعطیلند، شهرداری فردیس اجازه فروش کتاب در فلکه سوم می‌دهد.

رئیس اتاق اصناف فردیس اظهار کرد: ۲۲ هزار واحد صنفی در فردیس وجود دارد که بخش اعظم درآمدزایی شهر را برعهده دارند و از مدیریت شهری تقاضا دارند؛ طرح ساماندهی دستفروشان به قید فوریت در امسال و در ایام بازار شب عید  اجرا شود./ح/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =