۶۰ هزار عدد برچسب درج قیمت در مهاباد توزیع شد

۱۱:۰۷:۱۳ دی ۲۲, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مهاباد:  ۶۰ هزار عدد برچسب درج قیمت در مهاباد توزیع شد

رئیس اتاق اصناف مهاباد گفت: امسال ۶۰ هزار عدد برچسب درج قیمت بین بازاریان و اصناف این شهرستان به صورت رایگان توزیع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران هاشم لاجانی در گفت و گو با ایرنا افزود: بازرسان اتاق اصناف این شهرستان در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در نقاط مختلف شهر این برچسب‌های درج قیمت مختص هر صنف را در بین بازاریان توزیع کرده‌اند.

وی ادامه داد: نصب برچسب قیمت و صدور فاکتور یکی از مهمترین وظایف اتحادیه‌هاست که صنوف باید نسبت به اجرایی‌کردن آن اقدام کنند.

رئیس اتاق اصناف مهاباد با بیان اینکه شهروندان با خودداری از خرید کالاهای فاقد برچسب قیمت نقشی مهمی در کاهش تخلف‌های صنفی دارند، اظهار داشت: امسال ۱۲۳ پرونده برای فروشندگانی که کالاهای بدون برچسب داشته اند، در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است.

لاجانی بیان کرد: براساس ماده ۱۵ قانون نظام صنفی و ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان تمامی عرضه کنندگان کالا و خدمات مکلف به نصب برچسب قیمت کالا یا خدمات هستند.

رئیس اتاق اصناف مهاباد بیان کرد: اگر مردم از خرید کالاهای فاقد برچسب قیمت از واحدهای صنفی خودداری کنند، واحدهای متخلف مجاب به قیمت گذاری خواهند شد.

وی تاکید کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف همه‌روزه بر نحوه اجرای این قانون نظارت کرده و در صورت مشاهده تخلف، برابر مقررات اعمال قانون خواهند کرد.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه تخلف، گران‌فروشی و احتکار با شماره ۱۲۴ یا شماره ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند.

ماده ۶ قانون تعزیرات حکومتی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، ماده ۶۵ قانون نظام صنفی و بند ۱۰ مصوبات ابلاغی کارگروه مدیریت بازار با موضوع درج قیمت، الصاق برچسب و نشان قیمت روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل کسب یا حرفه به صراحت بر این موضوع تاکید کرده‌اند./ح/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =