شما اینجا هستید
خبرها » ۱۰ اتحادیه را به پنج اتحادیه کاهش دادیم

ادغامنماینده اتاق اصناف شهرستان خلیل آباد (خراسان رضوی) گفت: ادغام اتحادیه های همگن در این شهرستان را  قبل از مصوبه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی انجام دادیم .

محسن یاقوتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران درباره مصوبه هیات عالی نظارت مبنی بر ادغام اتحادیه های همگن گفت:پیش از آن که هیات عالی نظارت موضوع ادغام اتحادیه های همگن، فاقد بنیه مالی و حدنصاب کافی را به تصویب برساند، در این شهرستان به ادغام اتحادیه همگن اقدام کرده بودیم و ۱۰ اتحادیه را در مرحله اول به ۷ و سپس به پنج اتحادیه رساندیم.

وی افزود: در برخی موارد مجبور شدیم که برخی اتحادیه های ناهمگن و ناهمخوان را هم به جمع اتحادیه های همگن اضافه و در هم ادغام کنیم که البته این امر تبعات منفی در برداشت.

نماینده اتاق اصناف خلیل آباد تصریح کرد: ادغام اتحادیه های همگن و همخوان تبعات مثبتی خواهد داشت اما در صورتی که صنوف ناهمگن به جمع اتحادیه های همگن اضافه و در آنها ادغام شوند، مشکلات خاصی به وجود خواهد آمد.

به گفته وی، یکی از چالش هایی که در پی ادغامِ صنوف ناهمگن و همگن پیش می آید، اعتراضاتی در بحث انتخابات اتحادیه های صنفی خواهد بود. 

یاقوتی متذکر شد: ادغام اتحادیه ناهمگن در اتحادیه های همگن در شهرستان های کوچک جواب نمی دهد اما شاید چالش های آن در شهرهای بزرگ کمتر باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران