شما اینجا هستید
اسلاید » اجرای طرح ریجستری دوماه به تعویق افتاد/ انتظار اعتماد دولت به بخش خصوصی را داریم

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی تهران گفت: اجرای طرح ریجستری بار دیگر ۲ ماه به تعویق افتاده و مسئولان ذیربط اعلام کرده اند که در شهریور ماه این طرح شروع به کار خواهد کرد.

غلامحسین کریمی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با اشاره به طولانی شدن اجرای طرح ریجستری افزود: طرح ریجستری از ابتدای سال ۹۴ مطرح شد و امروز با گذشت ۲ سال و ۳ ماه هنوز اجرایی نشده و مسئولان امر مجددا اجرای این طرح را ۲ ماه به تعویق انداخته اند که امیدواریم اجرایی شود.

وی با بیان اینکه اگر اتحادیه متولی اجرای طرح ریجستری بود تا کنون این طرح را اجرایی کرده بودیم ، ادامه داد: در حال حاضر متولیان اجرای طرح ریجستری زیاد هستند. رکن اصلی اجرای این طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند و هر سه  اپراتورهای تلفن همراه ( همراه اول، ایرانسل، رایتل ) ، سازمان تنظیم مقررات و شرکت مادرتخصصی زیرساخت های تلفن همراه زیر مجموعه های اجرایی طرح ریجستری محسوب می شوند .

کریمی با اشاره به خروج دستگاه های قاچاق از شبکه با اجرای طرح ریجستری گفت: با اجرایی شدن طرح ریجستری، ورود تلفن همراه به کشور کنترل خواهد شد و  وضعیت ارائه خدمات پس از فروش آن نیز ساماندهی  می شود.

وی افزود: در اجرای در طرح ریجستری باید زیرساختها و تمام نرم افزارهای شماره IMEI  دستگاهی که به صورت رسمی و از طریق گمرک وارده شده و ثبت سفارش شده ، تایید شود و چنانچه کالا از  مبادی رسمی وارد نشده باشد، در طرح ریجستری این کدها تایید نمی شوند و به محض اینکه شماره در سیستم اپراتوری برود، دیتایی که از قبل ارسال شده رسمی بودن یا غیر رسمی بودن کالا را  مشخص می کند.

کریمی تصریح کرد: کدهای ۱۵ رقمی IMEI کدهای خیلی معتبر هستند که در واقع بر‌گرفته از عبارت شناسه بین المللی تجهیزات موبایل است که در زمان خرید گوشی این کد بر روی جعبه یا حتی رسید خرید نوشته شده‌ و در زمان تولید کالا بر آن درج می شوند و به نوعی شناسنامه معتبر تلفن های همراه به حساب می آیند.

وی افزود: هدف استفاده از  کدهای  IMEI، برای شناسایی تلفن‌های همراه و همچنین مسدود کردن آن‌ها از طریق شبکه است که در صورت مفقود یا دزدیده شدن گوشی، با ارائه این کد به اپراتور، گوشی‌ مسدود میشود تا احیاناً از آن سوء استفاده نشود و در اجرای طرح ریجستری بسیار مفید خواهد بود.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی افزود: اگر تاکنون اجرای طرح ریجستری به بخش خصوصی سپرده شده بود، این طرح کلید خورده بود. لذا از مسئولان دولت تدبیر و امید انتظار بیشتری را برای واگذاری کارها به دست مردم داریم و خواستار اعتماد بیشتر دولت به بخش خصوصی هستیم./ع/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران