شما اینجا هستید
خبرها » ایجاد بازار اسلامی از اهداف بسیج اصناف است/ مهم ترين جهاد، جهاد اقتصادي است

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت: مهم‌ترين اهداف بسيج اصناف ، ایجاد بازار اسلامی است و امروز مهم ترین جهاد، جهاد اقتصادی است.

رضا سلیم ساسانی در سومین اجلاس ماهانه نمایندگان اتحادیه های صنفی کرمانشاه با حضور مسئولان ارشد سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان در محل سالن شهدای اصناف در خصوص نقش بسیج اصناف برگزار شده بود، گفت: بسیج در بوستان انقلاب اسلامی و به دست مبارک رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) بنیان نهاده شد و پرورش یافت تا ذخیره ای باشد برای این کشور و آن  را از آفات حفظ کند.

وی تصریح کرد: بسیجیان، مومن و ولایتمدار ایران اسلامی در هر حوزه‌ای که حضور داشتند، موفق بودند، و بهره‌مندی از روحیه بسیجی به ویژه در میان فعالان صنفی کشورمان از جمله مهمترین ویژگی‌های ملت ایران است و با این روحیه در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان اسلام و انقلاب با تمام توان ایستادگی خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترين اهداف بسيج اصناف ، ایجاد بازار اسلامی است و همانگونه که مستحضرید دشمن با استفاده از توطئه ها و تبليغات در زمينه هاي فرهنگي، هنري، سياسي واجتماعي سعي دارد به فرهنگ اسلامي بازار ضربه بزند اما با هدایت‌های مقام عظمای ولایت و حضور بسیجی‌وار ملت ایران به ویژه اصناف در برابر توطئه‌ها ، دسیسه دشمنان خنثی شده است.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت:  به عنوان نمونه در برابر تحریم‌های اقتصادی دشمنان، ملت ایران به ویژه اصناف تلاش بسیاری برای خنثی‌سازی این توطئه‌ها انجام دادند و بحران های اقتصادی را به خوبی مدیریت کردند. همان گونه که در به ثمر رسیدن انقلاب و سال های جنگ تحمیلی به خوبی در صحنه حاضر شدند تا آنجا که امام راحل اصناف و بازار را بازوان ستبر این انقلاب نامیدند .

وی اظهار کرد: در این میان اصناف و بازارایان شریف استان کرمانشاه نقش پررنگتری را به تصویر کشیدند. در سال های جنگ تحمیلی نسبت به سایر استانها با سختی های بسیار زیادی روبرو بودند و علاوه بر کمک های مالی از جان خود نیز گذشتند و  ۷۰۰ شهید را به اسلام و انقلاب تقدیم کردند.

ساسانی تاکید کرد:  امروز مسئولیت اصناف با توجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، مسئولیتی به مراتب مهم تر است و باید تمرکز بر اقتصاد مقاومتی باشد؛ نقش اصناف و بازاریان بسیار مهم است که چگونه منویات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانیم . هر بازاری یک بسیجی است چرا که با در دست گرفتن نبض اقتصادی جامعه به این مملکت و هموطنان خدمت می کند و هر بسیجی در هر صنفی باید به این مهم توجه داشته باشد و در یک کلام باید همه اصناف و بازار بسیج شوند تا اقتصاد مقاومتی را به خوبی اجرا کنیم و راه پیشرفت و شکوفایی را هموار سازیم .

وی با بیان اینکه امروز مهم ترين جهاد، جهاد اقتصادي است، افزود: راهبرد رهبر معظم انقلاب نيز رويكردی اقتصادي دارد و داراي پيام و محتوا است و ما را به سمت صحنه اصلي اقتصاد متوجه مي كند.  فرهنگ‌سازی، ایجاد کارگروه اقتصاد مقاومتی در هر شهرستان، آموزش به اقشار مختلف مردم، صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف، شناسایی واحدهای تولیدی تعطیل و غیر تعطیل، و استفاده از تولیدات داخلی و بومی استان از جمله مواردی است که اگر صورت گیرد، قطعاً در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌توانیم گام‌های مؤثری برداریم.

ساسانی اظهار کرد: حمایت بسیجی‌وار اصناف در برابر تحریم‌های اقتصادی و توطئه های کشورهای غربی، موجب شده که ملت ایران در جهان سربلند و با عزت باشند و تقويت روحيه دفاع و آمادگی و فعال کردن كانون هاي اصناف، ازجمله وظايف و ماموریت های بسيج اصناف است که در برنامه های آتی بیشتر به آنها توجه گردد.

وی ادامه داد: البته تاکنون نیز در این راستا اقدامات مهم و مؤثری صورت گرفته است که از آن جمله می توان به تشکیل پایگاههای مقاومت در اتاق اصناف و اتحادیه های های صنفی، برگزاری مراسم های مختلف ملی مذهبی ، تشکیل کلاس های آموزش فقه بازار و… را اشاره کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اتاق اصناف ایران | سایت خبری اتاق اصناف ایران