عضو کمیسیون انرژی :

بسته حمایتی برای بنگاه های کوچک تولیدی، صنفی و صنعتی نیاز است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با  بسته‌های حمایتی در قالب تسهیلات ارزان و کمک نظام بانکی می تواند واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل را احیا کند تا  سبب ایجاد اشتغال پایدار در جامعه باشیم.

قاسم ساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: بسته حمایتی می تواند به عنوان پشتیبان خوبی برای کارگاهها و واحدهای تولیدی باشد و انتظار این است که بسته حمایتی به گونه ای باشد که بتواند آن دسته از بنگاه های کوچک و متوسط را که به دلیل مشکلات نقدینگی به ورطه تعطیلی رفته اند را فعال کند.

وی تصریح کرد: بسته فعلی حمایتی که اکنون برای واحدها در نظر گرفته شده، جامع و کافی نیست و باید واحدهای تولید کوچک و متوسط تولیدی را نیز شامل شود و نمایندگان مجلس به خصوص نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق باید برنامه بهتری را برای تولید کنندگان کوچک در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار دهند.

ساعدی افزود: با توجه به افزایش قیمت عوامل تولید از جمله مواد اولیه، انرژی و دستمزد نیروی کار، باید ظرفیت سرمایه در گردش اعطایی از سوی بانک‌ها به دلیل حفظ تولید در واحدهای صنعتی افزایش یابد.

وی اظهار کرد: بسته حمایتی درنظر گرفته شده در ارتباط با رونق تولید، باید به گونه ای باشد که شامل واحدهای کوچک و متوسط تولیدی ، صنفی و صنعتی هم بشود.

ساعدی اظهار کرد: در حال حاضر تولید کشور به نقدینگی، بازار فروش و فضای رقابتی نیاز دارد و باید با استفاده از تسهیلات حمایتی، زمینه ای فراهم شود که تولیدات داخلی مقرون به صرفه و قابلیت رقابت با رقبای خارجی را داشته باشد./ع/

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *