عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

کاهش فرار مالیاتی از مزایای قانون مالیات بر ارزش افزوده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: كاهش فرار مالياتي با قانون ماليات بر ارزش افزوده، به دليل كمتر بودن نرخ آن در مقايسه با ساير ماليات ها با پايه محدود، منبع درآمدی مطمئني براي دولت است.

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: ماليات بر ارزش افزوده داراي مزايا و معايبي است كه مزاياي آن را مي توان ، خنثي بودن ، کاهش فرار مالياتي ، کمترین تاثير منفي بر تخصيص منابع ، سهولت ورود به پيمان ها ، درآمدزايي و … را نام برد .

وی با اشاره به اینکه باید زیرساخت های مالیات ارزش افزوده اصولی باشد، ادامه داد: با اجرای طرح جامع مالیاتی که اکنون مجلس شورای اسلامی آن را پیگیری می کند، موانع و مشکلات دریافت مالیات از بین می رود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: از دلايل مهم به اجرا درآوردن قانون ماليات بر ارزش افزوده، افزايش سهم درآمدهاي مالياتي دولت ، كاهش فشار مالياتي بر توليد و سرمايه گذاري های مولد اقتصادي و افزايش كارايي نظام مالياتي است.

نادری تصریح  کرد: در حال حاضر قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و  اصلاح نهایی است و نقایص آن برطرف خواهد شد.

نادری همچنین در خصوص نصب صندوق های مکانیزه گفت: برای نصب صندوق های مکانیزه فروش در واحدهای صنفی ، ابتدا باید زیرساخت های آن فراهم باشد که این امر مستلزم آموزش است و  باید زمینه های آموزش صاحبان واحدهای صنفی را در این زمینه مهیا کرد./ع/

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *