عضو کمیسیون صنایع و معادن :

برای افزایش اشتغال در کشور مسئولان کارگاه های تولیدی کوچک را ویژه حمایت کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش و اهمیت واحدهای تولیدی کوچک در توسعه اقتصادی کشور گفت: این واحدها نقش بسزایی را در اشتغال زایی و توسعه کارآفرینی دارند؛ از این رو باید به طور ویژه حمایت شوند.

رحیم زارع در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: اگرچه صنایع بزرگ نقش قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند اما نباید از تاثیرگذاری صنایع کوچک و متوسط که موجب رونق تولید و افزایش اشتغال می شوند، غافل بود.

وی تصریح کرد: بازاریابی و چگونگی عرضه محصولات تولیدی و سرمایه در گردش از مهمترین مشکلات واحدهای تولید متوسط و کوچک است؛ از این رو حل مشکلات آنان باید در اولویت باشد.

زارع اظهار کرد: توسعه کارگاه های تولیدی کوچک از جمله مهم ترین سیاست های اقتصاد مقاومتی، در افزایش تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار است و یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند در توسعه پایدار و توانمندسازی اقتصاد نقش چشمگیری داشته باشد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی از جمله مباحث مورد تأکید مقام معظم رهبری در سال های اخیر بوده و نباید به یک شعار تبدیل شود که خوشبختانه با همکاری و عزم ملی ایجاد شده در این رابطه، فرهنگ اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی در حال نهادینه شدن در جامعه است که تداوم شتابان این روند شکوفایی اقتصادی کشور را در پی خواهد داشت./ع/

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *