رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد:

آغاز نوسازی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده

رئیس اتاق اصناف ایران از آغاز نوسازی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده در ناوگان حمل و نقل شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی فاضلی در جمع خبرنگاران گفت: طی نشستی با حضور نمایندگانی از بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان برنامه وبودجه کشور، نماینده اتاق اصناف ایران، شرکت ایران خودرو، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و نیروی انتظامی (پلیس راهور) این جمع بندی حاصل شد که ۱۵ هزار وانت فرسوده حمل و نقل عمومی مورد نوسازی قرار گیرند.

وی هزینه بالای سوخت و استهلاک در وانت بارهای فرسوده و همچنین تشدید آلودگی هوا را مورد اشاره قرار داد و در عین حال متذکر شد: متاسفانه موضوع نوسازی وانت بارهای فرسوده حوزه حمل و نقل شهری بسیار دیر عملیاتی شد.

فاضلی افزود: میزان تسهیلات بانکی برای هر متقاضی و دارنده وانت فرسوده حداکثر معادل۲۰۰ میلیون ریال با نرخ بهره ۱۶ درصد است و بازپرداخت در اقساط ۴۸ ماهه صورت می گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران در عین حال تصریح کرد: نوسازی به وانت بارهای شهری و درون شهری محدود نمی شود و هدف این است که نوسازی در سایر ناوگان های حمل و نقل عمومی نیز انجام پذیرد.

وی همچنین این نکته را مورد تاکید قرار داد که هزینه قابل توجه سوخت و نرخ استهلاک خودروها باید مورد توجه قرار گیرد و افزود: مسئولیت کلیه پیگیری های مورد نیاز طرح از زمان ثبت نام تا تحویل وانت جایگزین با پلاک (ع) برعهده اتحادیه صنفی حمل و نقل بار سبک شهری است و صدور پلاک (ع) توسط نیروی انتظامی منوط به اخذ نامه تاییدیه از اتحادیه می باشد.

به گفته وی، دارندگان وانت بارهای فرسوده با مراجعه به اتحادیه صنفی و معرفی پلاک می توانند نسبت به جایگزینی خودروهای فرسوده خود اقدام کنند.

به گفته فاضلی، اگرچه براساس برآوردهای صورت گرفته، بیش از ۳۰ هزار خودروی فرسوده وجود دارد اما هم اینک توان نوسازی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده از سوی ایران خودرو وجود دارد اما این برنامه تمامی ناوگان های حمل و نقل عمومی را در برخواهد گرفت.

 

 

در ادامه این نشست، محسن طاقدار رئیس اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری در مورد طرح جایگزینی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده ضمن اعلام این مطلب که برای اولین بار در کشور نوسازی ۱۵ هزار وانت بار فرسوده بر عهده ی اتحادیه های کشوری واگذار شده است، گفت: اعضای صنف بار حمل و نقل بار سبک شهری سراسر کشور با مراجعه به مراکز اسقاط و اخذ گواهی مربوطه و تاییدیه اتحادیه صنفی به خودروساز معرفی می شوند.

وی در عین حال افزود: دارندگان وانت فرسوده که عضو اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری هم نیستند، با مراجعه به اتحادیه صنفی می توانند نسبت به جایگزینی خودروهای فرسوده خود اقدام نمایند.

رئیس اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری نیز در مورد خودروی جایگزین وانت بار فرسوده نیز گفت: وانت آریسان دوگانه سوز و تندر ال نود به عنوان خودروی جایگزین وانت فرسوده در نظر گرفته شده است که اعضا می توانند با پرداخت ۵ الی ۱۰ میلیون تومان نسبت به نوسازی خودروی خود اقدام نمایند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر وجودِ معایب بسیار در خودروی آریسان گفت: معایب این خودرو برطرف شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

طاقدار به هزینه سوخت و استهلاک در خودروهای فرسوده اشاره کرد و در مورد ارزش گواهی اسقاط وانت های یک تن و پایین تر و وانت بار بالاتر از یک تن نیز اظهار داشت: وانت بار یک تن و پایین تر که وانت بار مزدا و پیکان را در برمی گیرد، با ارائه گواهی اسقاط مشمول ۲۰ میلیون ریال تخفیف و وانت یک تن و بالاتر نیز مشمول  ۳۰ میلیون ریال تخفیف می شوند.

به گفته وی، تکمیل پرونده در سامانه نوسازی ( قبل از صدور پلاک) برای آن دسته متقاضیانی که شخصا نسبت به فروش گواهی اسقاط خودروی خود در مراکز اسقاط اقدام می نمایند، پس از تایید اصالت گواهی اسقاط صادره توسط نیروی انتظامی و اتحادیه صورت می پذیرد.

 

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *