عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

بسته حمایتی دولت باید شامل صنوف تولیدی شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال گذشته رکود حاکم بر بازار مشکلات زیادی را برای اصناف به همراه داشت؛ لذا براي برون رفت از مشکلات فعلي ، بايد سياست هاي حمايتي دولت و پرداخت تسهیلات، براي صنوف تولیدی نیز در نظر گرفته شود.

علی اکبر کریمی در گفت وگو با  پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: در حال حاضر دولت برای تقویت بنگاههای اقتصادی تسهیلاتی را در نظر گرفته که تاکنون تعداد قابل توجهی از صنایع تولیدی را شامل شده و تعداد دیگری از صنایع نیز در کارگروه های استانی مورد بررسی و به بانک معرفی شده اند و روند ارائه تسهیلات به این واحدها ادامه دارد و در مجموع این اقدام قابل تقدیر است .

وی تصریح کرد: در حال حاضر برای مقابله با شرایط رکود و عمل به اقتصاد مقاومتی باید شرایطی ایجاد شود تا چرخه اقتصادی کشور به حرکت در بیاید و در نظر گرفتن بسته حمایتی می تواند اقدامی موثر و کار ساز باشد .

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده در ایجاد فرصت های شغلی کارگاه های کوچک موفق تر از صنایع بزرگ بوده اند، اظهار کرد: به همین دلیل بهسازی و نوسازی کارگاه های تولیدی صنوف هم باید در برنامه های دولت باشد ضمن اینکه کارخانه های بزرگ هم نیاز به تامین منابع مالی برای خط اعتباری خود دارند.

کریمی افزود: نکته قابل توجهی در خصوص تسهیلاتی که به صنایع داده می شود این است که تسهیلات جدید به عنوان شارژ مالی محسوب نمی شوند بلکه صرفآ وام های کاغذی بوده که  برای پرداخت معوقه وام های قبلی پرداخت می شود و به حساب بدهی واحدهای تولیدی می رود که تنها یک مزیت دارد و آن اینکه نرخ سود این تسهیلات پایین تر بوده تا این واحدها دیگر بدهی معوقه نداشته باشند./ع/

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *