رئیس اتحادیه عطاران به فروش زیرزمینی کالای قاچاق هشدار داد:

آغاز ردیابیِ فروش زیرزمینی کالاهای قاچاق/ پلمب ۲۰۰ واحد صنفی فاقد پروانه کسب

%d9%be%d9%84%d9%85%d8%a8رئیس اتحادیه عطار، سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده نسبت به فروش زیرزمینی کالای قاچاق هشدار داد و گفت: هم اکنون ماموران در حال ردیابی خرید و فروش های زیرزمینی کالاهای قاچاق هستند و رفت و آمدهای مشکوک فروشندگان کالاهای قاچاق تحت نظر است.

علیرضا رضایی قهرودی در  گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران از گشت مشترک بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف به همراه نمایندگانی از اداره صنعت، معدن و تجارت و ستاد قاچاق کالا و ارز و ماموران سازمان دخانیات از واحدهای صنفی عطار  و سقط فروش در چهارراه مولوی خبر داد.

وی گفت: از مدت ها قبل به تمام واحدهای صنفی هشدار داده شده بود در صورتی که کالای قاچاق به ویژه دخانیات و سیگار بدون مجوز در مغازه ای رویت و کشف شود، آن واحد صنفی پلمب خواهد شد؛ بر همین اساس در گشت مشترکی که به اتفاق بازرسان در مغازه ها انجام شد، هیچ مورد مشکوکی دیده نشد.

رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش در خصوص شیوه برخورد با کالای قاچاق از سطح عرضه اظهار داشت: حُسن این شیوه آن است که واحدهای صنفی دیگر به صورت آشکار به عرضه و فروش کالای قاچاق در واحدصنفی اقدام نمی کنند اما معمولا کالاهای قاچاق پس از جمع آوری به صورت زیرزمینی به فروش می رسد.

رضایی همچنین با اشاره به تخلفات بسیار واحدهای صنفی بدون پروانه کسب در حوزه گیاهان دارویی و عطاری گفت: در یک ماه گذشته با اعزام تیم بازرسی اتحادیه به همراه نمایندگانی از وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو، این واحدهای صنفی مورد بازرسی و سرکشی قرار گرفت و برای ۲۰۰ واحد صنفی فاقد پروانه کسب به علت تخلفات عدیده از ستاد اجرایی فرمان امام مستقر در اتاق اصناف تهران و اماکن نیروی انتظامی درخواست پلمب این واحدهای فاقد مجوز گرفته شد که ۶۰ درصد این واحدهای صنفی در حوزه عطاری و گیاهان دارویی و ۴۰ درصد دیگر نیز در رسته های متفرقه دیگر منجمله خوار و بارفروشی فعالیت داشتند.

وی همچنین بر کنترل و نظارت بر مبادی ورودی کالا را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخش عمده ای از کالای قاچاق از مرزهای قانونی و رسمی وارد کشور می شود بنابر این مبارزه و برخورد با قاچاق در مبادی ورودی کالا سهل‌تر و هزینه برخورد با آن هم به مراتب کمتر است.

Print Friendly


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *