لازمه توسعه اقتصادی داشتن سیاست های اقتصادی یکپارچه است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
لازمه توسعه اقتصادی داشتن سیاست های اقتصادی یکپارچه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکیک وزارت صمت به دو بخش صنعت ومعدن و بخش بازرگانی میتواند موثر باشد، گفت: در همه کشورهای توسعه یافته سیاست های اقتصادی یکپارچه بوده و فعالیت وزارت خانه ها تفکیک شده است.
رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران افزود: در تمامی کشورهای توسعه یافته فعالیت وزارتخانه ها بسته به نوع حجم و وسعت بخش صنعت، معدن و بخش بازرگانی و تجارت ادغام شده یا تفکیک شده هستند اما سیاست های اقتصادی شان به صورت یکپارچه است و همین مساله عامل موفقیت اقتصادی کشورهای توسعه یافته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر وزارت صمت یا وزارت کار و رفاه امور اجتماعی به وزارت خانه های عریض و طویل تبدیل شده اند که گستردگی کار در این حوزه شاید به نوعی وزیر را سردرگم کند و نتیجه مطلوب حاصل نشود.
خضری بیان کرد: بخش بازرگانی و بخش صنعت و معدن از پایه های اصلی اقتصاد کشور به حساب می آیند که توجه و تمرکز بیشتری باید از سوی وزارت خانه صورت بگیرد و به عقیده اینجانب تفکیک وزارتخانه می تواند مثمر ثمر واقع شود.
وی ادامه داد: برای برون رفت از شرایط فعلی وزارتخانه های اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت نقش کلیدی دارند زمانی که وزارت بازرگانی از صنعت و معدن جدا بود عملکرد بهتری داشت که در حال حاضر به علت گستردگی موضوعات و حوزه‌ها وزیر صمت زمان کافی برای رسیدگی به این مجموعه را ندارد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: از بحث اعتبار ۱۴ میلیارد دلار منابع برای تامین کالاهای اساسی تا کنون ۵ میلیارد دلار تخصیص یافته و نیاز است تا مابقی منابعی که برای تامین کالای اساسی پیش بینی شده بود اختصاص پیدا کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بخش بازرگانی کشور بیش از هر زمان دیگری برای تثبیت قیمت ها، شفافیت در حوزه صادرات و واردات کالایی و تنظیم بازار نیاز به بخش مستقل برای احیآ بخش بازرگانی دارد./ع/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false