قیمت مرغ در سمنان افزایش نداشته است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
قیمت مرغ در سمنان افزایش نداشته است

براساس بازرسی و نظارت‌های انجام شده در تمام واحدهای صنفی استان سمنان، گوشت مرغ با نرخ هرکیلوی ۱۲۹ هزار ریال به فروش می‌رسد.
مریم عرب مدیربازرسی و نظارت اتاق اصناف استان سمنان با بیان این مطلب، افزایش قیمت مرغ در استان راشایعه خواندو افزود: براساس ارزیابی‌های انجام شده گوشت مرغ در بازار با قیمت ۱۲هزارو۹۰۰تومن توسط واحدهای صنفی به مصرف کنندگان عرضه می شود.
وی با اشاره به توزیع متوسط روزانه۸ تن گوشت مرغ در روزهای گذشته در بازار، گفت: هفته گذشته قیمت اقلام غذایی در بازار استان سمنان ثبات داشت و نوسان قیمت در خرید و فروش کالا وجود نداشت،هم چنین قیمت شکر براساس نرخ مصوب تنظیم بازار ۳۴ هزار ریال در بازار استان سمنان به فروش می رسد و قیمت تخم مرغ با حفظ ثبات در بازار ۷۹ هزار ریال است.
وی با تکید برنظارت منظم بازرسان اصناف بربازارتصریح کرد: از دلایل کمبود گوشت مرغ در بازار سمنان کاهش جوجه‌ریزی با توجه به گرم شدن دمای‌هوا در مرغداری‌ها و افزایش تقاضای خرید گوشت مرغ با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار بوده است،اما با توجه به نظارت دقیقی که توسط بازرسان اصناف ودیگر سازمانهای ذیربط بر این بازار انجام شد؛ مشکلی در این خصوص در بازار ایجاد نشد.
مدیربازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: مردم به شایعه‌ها در ارتباط با افزایش قیمت برخی اقلام غذایی و کالاها توجه نکرده و قیمت واقعی محصولات را از مراجع رسمی پیگیری کنند.
عرب اضافه کرد: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی برای برخورد با گران‌فروشی و کم‌فروشی به صورت مستمر ادامه دارد ونظارت مستمر و برخورد با متخلفان در بازار عرضه و تقاضا یکی از راهکارهای موثر برای تعدیل قیمت و ثبات مستمر در بازار است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰ هزار واحد صنفی در۸شهرستان استان سمنان ،اظهار داشت:از ابتدای سال ۹۸ تا مرداد ماه،تعداد ۵هزار و۹۷۸ فقره بازرسی از واحدهای صنفی توسط بازرسان واحدبازرسی ونظارت اتاقهای اصناف این استان انجام شد که منجر به تشکیل ۴۷۳ پرونده تخلف وارسال به مراجع ذیربط جهت رسیدگی شد.
مدیر واحدبازرسی ونظارت اصناف استان سمنان در پایان از کسب رتبه برتر این واحد در کشور در سال ۱۳۹۷ خبر داد وبا اشاره به مشکلات مالی وکمبود امکانات این واحد ،گفت:هر چند واحدهای بازرسی ونظارت اصناف شرایط سختی از نظر مالی وکمبود امکانات ونیروی انسانی دارند،ولی به صورت جدی وپیگیر در انجام وظایف ومسولیتهای خود در نظارت بربازار وبرخورد با تخلفات ؛فعالیت می کنند./ل

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false