تفکیک وزارت خانه صمت به نفع تولید و صنعت کشور خواهد بود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
تفکیک وزارت خانه صمت به نفع تولید و صنعت کشور خواهد بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تفکیک وزارت خانه صمت به نفع تولید و صنعت کشور خواهد بود و نتاج مطلوبتری را به دنبال خواهد داشت.
سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی اتاق اصناف ایران افزود: ایران کشور پهناوری است، با ظرفیت بالای تولید که فعالیت گسترده ای را در زمینه صنعت، تجارت و بازرگانی را دارد و در سالهای گذشته نیز فعالیت این صنایع به صورت تفکیک شده بود که شرایط بهتری را شاهد بودیم و در حال حاضر گستردگی فعالیت در این وزارتخانه مشکلاتی را به همراه داشته است.
وی تصریح کرد: در حوزه صنایع طی سالهای اخیر فعالیت وزارتخانه صنعت به دو بخش صنایع سبک و سنگین تفکیک شده بود و بخش بازرگانی نیز در فعالیت ها در حوزه صادرات وواردات و صنایع تولیدی کوچک و بزرگ انجام می گرفت اما در حال حاضر با توجه به شرایط ادغام ۴ بخش بزرگ و مهم در قالب یک وزارتخانه گنجانده شده است که به دلیل گستردگی و حجم بالای کار نمی تواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای کوچک مانند گرجستان و عمان در حوزه صنعت و بازرگانی به دلیل اینکه تعداد صنایع و معادن کمتری دارند و حجم کارشان به نسبت ایران پایین است و بخش صنایع و معادن و بازرگانی شان یکی هست و در برخی کشورهای بزرگ نیز مانند آمریکا و ژاپن به دلیل اینکه از بسترهای بین المللی و سازمان تجارت جهانی استفاده می‌کنند، ادغام هستند.
باستانی با بیان اینکه ساختار ادغام وازتخانه ها در چند سال اخیر جواب نداده است، افزود: با توجه به اینکه ایران کشور کوچکی نیست که صنایع و بازرگانی کوچکی داشته باشد و به دلیل شرایط تحریم ها نمی تواند از بسترهای مالی و سازمان تجارت جهانی و بین المللی استفاده کند به همین دلیل تفکیک وزارتخانه ها و کوچک تر کردن حجم کار می تواند عملکرد بهتری را برای بخش صنایع کشور داشته باشد./ع/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false