تولید بیش از 18 تن زعفران و 5 هزار تن زرشک از قائنات | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تولید بیش از ۱۸ تن زعفران و ۵ هزار تن زرشک از قائنات

رئیس اتاق اصناف شهرستان قائنات در استان خراسان جنوبی با اشاره به ظرفیت بالای این شهر در کشت زعفران و زرشک گفت: در سال ۹۷ تولید زعفران بیش از ۱۸ تن و تولید زرشک ۵ هزار و ۲۰۰ تن بوده است که پیش بینی می شود در سال جاری بیش از ۲۰ تن و زعفران و ۶ هزار تن تولید زرشک داشته باشیم.
حسن مالکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران با بیان اینکه زعفران و زرشک قائنات بهترین کیفیت تولید را در دنیا دارند، افزود: با توجه به بارندگی امسال پیش بینی می شود تولید زعفران قائنات امسال نسبت به پارسال رشد داشته باشد و تولید کنندگان این طلای سرخ نیاز به حمایت و مساعدت دارند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر کیفی‌ترین و بیشترین زعفران دنیا در ایران تولید می‌ شود اما در جهت پرآوازه کردن این مزیت گام‌های بلندی برنداشته‌ایم و این مساله بسیار مهمی است که باید گامی درست برای آن برداریم .
مالکی نژاد با بیان اینکه تولید زعفران در شهرستان قائنات و دیگر شهرهای استان خراسان جنوبی اشتغالزایی را به همراه داشته است، افزود: در این راستا باید کمک کنیم تا جایگاه زعفران ایران را با برند ملی و برندهای جغرافیایی در سطح بازارهای جهانی تثبیت کنیم.
رئیس اتاق اصناف شهرستان قائنات با بیان اینکه موفقیت در بازارهای جهانی امروز حاصل دانش بازاریابی است، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو زعفران دسته ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو زغفران پوشال معمولی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو زغفران سوپر نگین ۱۱ میلیون تومان می باشد.
وی افزود: این استان تولیدکننده طلایی است که ثروت عمومی نداشته است چون زمینه لازم برای بازگشت ارزش‌افزوده این محصول به مناطق کشت زعفران فراهم نشده که سنتی بودن کاشت، داشت و برداشت، نوسانات قیمت، خشکسالی و سایه سیاه دلالان از یک سو و حالا هم ورود رقبای جدید از جمله افغانستان به بازار زعفران و نبود برند خاص برای این محصول ارزشمند محنت و رنج کشاورزان را دو برابر کرده است و تولید این محصول نیاز به حمایت دارد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false