قانون مالیات برارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
قانون مالیات برارزش افزوده نیاز به اصلاح دارد

قانون مالیات برارزش افزوده نیازمند رفع موارد ابهام و به روز رسانی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه از اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران عین اله اخوان با بیان این مطلب گفت: زیرساختهای قانون مالیات برارزش افزوده آماده نیستند ضمن اینکه در بخش آموزش و اجرا نیز مواردنقص و ابهام فراوانی وجود دارد که لزوم رسیدگی مراجع ذیربط به این موضوع را یاداور می شود.
وی درخصوص مالیات عملکرد اصناف هم اظهار داشت:امسال به لطف توافق مالیاتی افزایشی در این نسبت به سال گذشته نداشیم.
نماینده اتاق اصناف ایران در کهگیلویه وبویر احمد با اشاره به رکود حاکم بربازار،اضافه کرد:علیرغم نوسان قیمت کالاها از نظر موجودی کالا در بازار مشکلی نداریم.
اخوان با بیان اینکه شاهد تغییر رویکرد مردم به سمت دخرید ومصرف کالاهای ایرانی هستیم،افزود:درهر دو بخش کالای ایرانی وخارجی شاهد رشد ونوسان نرخها هستیم.
وی در خصوص علت افزایش نرخ در بخش کالاهای داخلی توضیح داد:افزایش نرخ مواد اولیه ومشکل تهیه این مواد از خارج از کشور وعملکرد کارخانجات تولیدی وشرکتهای پخش در خصوص قیمت گزاری وعدم رعایت نرخ های مصوب؛ از مهمترین دلایل افزایش قیمت کالاهای تولید داخلی می باشد.
رئیس اتاق اصناف دهدشت ادامه داد: کالاهای وارداتی نیز با تغییرات نرخ ارز نوسان قیمت را دارند.
عین اله اخوان با اشاره به سهم ۶۰درصدی تولیدات ایرانی در بازارنسبت به کالای خارجی در خصوص اصلی ترین دلایل تغییر رویکرد مردم به خرید ومصرف کالاهای ایرانی گفت:بالا بودن قیمت کالاهای خارجی ،عدم نبود گارانتی وتردید خریداران با توجه به این موضوع وبالابودن قیمت خصوصا در بخش کالاهای صوتی وتصویری والکترونیکی وافزایش کیفیت تولیدات داخلی به همراه بسترسازیهای مصرف کالای ایرانی از مهمترین دلایل تغییر سلیقه مصرف خریداران به کالاهای داخلی است.
نماینده اتاق اصناف ایران با اشاره به فعالیت ۸هزارو۲۴۵واحدصنفی با جواز کسب در دهدشت ،از دراختیار داشتن تنها۸بازرس برای نظارت برعملکرد این واحدها خبر دادوافزود:متاسفانه واحد بازسی اصناف دهدشت با این تعدادبازرس برای نظارت بربازار با مشکلات فراوانی روبرو هستند ونه تنها توانایی جذب بازرس کافی نداریم بلکه برای تامین حقوق این بازرسان هم با مشکل تامین منابع روبرو هستیم.
وی در پایان از گسترش بی رویه فروشگاه های زنجیره ای خصوصا در شهرستانهای کوچک انتقاد کرد وگفت :واحدهای صنفی کوچک وخرد شرایط سختی را در رقابت ناعادلانه با فروشگاه های زنجیره ای دارند وتوانایی رقابت با این واحدها را باتوجه به برخورداری آنها از انواع رانت وحمایت در بازار اشباع شده شهرهای کوچک ومحروم ندارند./ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false