بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم

به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران جلسه ویدیو کنفراس امروز اتاق اصناف ایران که با حضور رییس اتاق اصناف ایران و جنتی معاونت مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی و درستی نماینده وزیر در اتاق اصناف با حضور آنلاین روسای اتاق های اصناف کشور برگزار شد و در این جلسه بحث بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۸۰/ ۱۱/ ۲۷ و مواد ۱۶۹، ۱۹۰ ، ۱۹۳ ،۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان اشخاص حقیقی و حقوقی غیر دولتی مطرح و بررسی شد.

بنا بر این گزارش با توجه به شعار سال به نام رونق تولید سازمان امور مالیاتی در راستای حمایت از تولید و کالای ایرانی و به منظور حمایت از فعالان اقتصادی ، رعایت اصل تکریم ارباب رجوع و افزایش رضایتمندی مودیان مالیاتی ، تصمیماتی را اتخاذ کرده است.

به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۸۰/۱۱/۲۷ و مواد ۱۶۹، ۱۹۰،۱۹۳ ،۱۹۷، ۱۹۹ قانون مالیات های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی غیر دولتی اتخاذ تا در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود ( اعم از اصل بدهی و جرایم غیرقابل بخشش) تا پایان سال جاری ، در اجرای مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیات های مستقیم به عنوان مودی خوش حساب از این حیث و در این مرحله تلقی و به شرح زیر مورد بخشودگی قرار گیرد.
بنا بر این گزارش در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده تا تاریخ ۱۳۹۸/۷/۳۰ معادل ۱۰۰% جرایم قابل بخشش
و در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ ۱۳۹۸/۸/۱ تا تاریخ ۱۳۹۸/۸/۳۰ برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع زیربط معادل ۹۸% جرایم قابل بخشش و برای سایر مودیان ۹۶% جرایم قابل بخشش
و در صورت پرداخت مانده بدهی قطعی شده از تاریخ ۱۳۹۸/۹/۱ تا پایان سال جاری برای مودیان واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری و پروانه کسب تولیدی از مراجع زیربط به ازای هر ماه معادل ۲% و برای سایر مودیان معادل ۴% از درصد بخشودگی موضوع بند ۲ فوق کسر می گردد.
بر اساس این گزارش میزان بخشودگی جرایم بر اساس تاریخ پرداخت مانده بدهی قطعی شده هر یک از سنوات می باشد و برای بخشودگی جرایم دراجرای این بخش نامه مودیان یاد شده می بایست درخواست بخشودگی جرایم به ادراه امورمالیاتی تسلیم تا در اجرای این بخش نامه مورد بخشودگی قرار گیرد.

همچنین شایان ذکر است مودیان مذکور که قبل از ابلاغ این بخش نامه نسبت به پرداخت بدهی مالیات قطعی شده خود اقدام نموده اند می توانند درخواست بخشودگی جرایم خود را حداکثر تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ به ادرات امورمالیاتی تسلیم تا مورد بخشودگی قرار گیرد. و مودیان مالیاتی می توانند رای هریک از سنوات با پرداخت بدهی مالیاتی ان سال از مفاد این بخشنامه بهرمند گگردند.
در این گزارش آمده است استفاده از مفاد این بخشنامه برای بخشودگی جرایم عملکرد ودورهای مالیاتی سالهای ۹۶،۹۵ و ۹۷ برای مودیانی که طبق مقررات ماده ۱۶۹ قاون مالیات های مستقیم و آیین نامه اجرایی تبصره ۳ این ماده مکلف به ارسال فهرست معاملات می باشند ، منوط به ارسال فهرست معاملات هریک از سالهای مذکور تا ۱۳۹۸/۷/۳۰ می باشد ./ع/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false