صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمان منوط شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمان منوط شود

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر گفت: لازم است ساز و کار مشترکی بین اتحادیه اصناف و سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای منوط کردن صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمان در برابر حریق به تناسب نوع فعالیت صنفی ایجاد شود.

زهرا صدراعظم نوري صبح امروز در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شوراي شهر تهران طي تذكري گفت: با توجه به وقوع حادثه آتش سوزی در انبار بزرگ ابزار و یراق آلات واقع در میدان حسن آباد در روز چهارشنبه ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۸ که به علت عدم توجه به ضوابط و مقررات ایمنی در دوره بهره برداری رخ داده است، در ابتدا لازم می دانم مراتب تقدیر و تشکر خود را از ایثارگران پرتلاش خانواده آتشنشانی شهر تهران که با تلاش خود مانع گسترش و سرایت آتش شدند اعلام کنم.
وی ادامه داد: خوشبختانه در این حادثه، آتش با تلاش آتش نشانان مهار و کاملا خاموش شد و به هیچ یک از شهروندان عزیز آسیبی نرسید و تنها خسارات مالی به جای ماند.

رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه با توجه به آمار و اطلاعات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷، سازمان حدود ۷۳۶ مورد عملیات اطفاءحریق در اماکن تجاری ـ کسبی و انبارها انجام داده است، تاکید کرد: این رقم ۱۲ درصد از کل حریق های ساختمانی و اماکن را به خود اختصاص داده است. اماکن و ساختمان هایی همچون ملک مذکور که به علت تغییر کاربری و نوع فعالیت صنفی از درجه خطرپذیری بالایی در زمینه حریق برخوردار هستند و با بی توجهی به ضوابط اولیه ایمنی باعث حوادثی مانند حادثه هفته گذشته می شوند، ضمن تحمیل خســـارت به شهروندان و مدیریت شهــری می توانند باعث از دست رفتن بخشی از هویت تاریخی یک شهر شوند.

عضو شورای شهر پنجم اضافه کرد: از این رو ضروری می دانم در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در قوانین فرادستی برای ساماندهی سازوکار نظارت بر ایمنی آن دسته از ساختمان هایی که تصرف کسبی ـ تجاری، کارگاهی، صنعتی و یا انبار دارند بار دیگر تاکید کنم و با توجه به بند «ز» ماده ۳۷ قانون نظام صنفی کشور، لازم است ساز و کار مشترکی بین اتحادیه اصناف و سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای منوط کردن صدور یا تمدید جواز صنفی به دارا بودن تاییدیه ایمنی ساختمان در برابر حریق به تناسب نوع فعالیت صنفی ایجاد شود.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت حفظ ایمنی در آثار تاریخی گفت: از سوی دیگر نظر به اینکه آثار تاریخی به جا مانده از گذشته در پایتخت، هویت شهر محسوب می‌شوند و شهروندان با آن‌ها احساس تعلق خاطر به تهران پیدا می‌کنند، حفاظت از آثار تاریخی در مقابل حریق و هر نوع آسیب و‌ خطر بسیار حائزاهمیت بوده و ضروری است.

نوری در پایان تاکید کرد: از این فرصت استفاده کرده و بر ضرورت اهتمام ویژه تمام نهادهای درگیر در ایمن‌سازی آثار فرهنگی و‌ تاریخی به ویژه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حفظ و ایجاد ایمنی در آن‌ها تاکید می‌کنم.
شهرنوشت

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false