کمبودی در تولید مداد، پاک‌کن و خودکار نداریم/ دسترسی مستقیم به مواد تولیدی پتروشیمی‌ها سخت است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
کمبودی در تولید مداد، پاک‌کن و خودکار نداریم/ دسترسی مستقیم به مواد تولیدی پتروشیمی‌ها سخت است

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی گفت: که برخی از اقلام مصرفی لوازم‌التحریر همچون مداد، پاک‌کن، خودکار و دفتر در کشور تولید می‌شود و کمبودی در این زمینه نداریم.
موسی فرزانیان رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی در رابطه با اخبار منتشر شده مبنی بر تأثیر رشد قیمت مواد پتروشیمی بر قیمت لوازم‌التحریر گفت: از ابتدای سال گذشته واحدهای تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه با مشکلاتی روبرو شدند که در چند ماه اخیر شیوه عرضه مواد مصرفی از سوی پتروشیمی‌ها تغییر کرده است، اما همچنان به واسطه شرایط اقتصادی واحدها و شیوه عرضه، دسترسی مستقیم به مواد تولیدی پتروشیمی‌ها سخت است.
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی تصریح کرد: شرکت‌های پتروشیمی محصولات تولیدی خود را در حجم بالا عرضه می‌کنند که این موضوع با توان مالی و حجم تولیدات واحدهای تولیدی همخوانی ندارد، از این رو واحدهای تولیدی عموماً مواد اولیه خود را از بازار و افراد، به میزان محدود و با قیمت گران‌تری خریداری می‌کنند.
وی در رابطه با آغاز فرآیند آمادگی برای آغاز فصل مدارس، خاطرنشان کرد: برخی از اقلام مصرفی لوازم‌التحریر همچون مداد، پاک‌کن، خودکار و دفتر در کشور تولید می‌شود که با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و ظرفیت واحدهای تولیدی، کشور با کمبودی در این اقلام روبرو نخواهد بود.
فرزانیان اظهار کرد: واحدهای تولیدی در زمینه تأمین مواد اولیه اندکی با مشکل روبرو هستند و با توجه به اتفاقات رخ‌داده در زمینه رشد قیمت کاغذ، ریسک تولید دفتر افزایش‌یافته و احتمال داده می‌شود در فصل مدارس و افزایش تقاضا برای دفتر، بازار با مشکل مواجه شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار و لوازم مهندسی گفت: قیمت لوازم‌التحریر در یک سال گذشته به‌طور میانگین رشد سه برابری را تجربه کرده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false