برگزاری اولین جلسه ویدئو کنفرانس رئیس اتاق اصناف ایران با روسای اتاق های اصناف | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
برگزاری اولین جلسه ویدئو کنفرانس رئیس اتاق اصناف ایران با روسای اتاق های اصناف

اولین جلسه ویدیو کنفرانس رئیس اتاق اصناف ایران با روسای اتاق های اصناف کشور با محوریت بررسی توافق مالیاتی سال ۹۷ ، صبح روز یکشنبه مورخ ۱۶/۴/۱۳۹۸در اتاق اصناف ایران با حضور روسای اتاق‌های اصناف کشور به صورت مجازی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران ریاست این جلسه را برعهده داشت و روسای اتاق های اصناف در این جلسه به بحث و گفت وگو تبادل نظر پرداختند و مسائل و موارد مطرح شده پیرامون موضوع توافق مالیاتی سال ۹۷ را مطرح و بررسی کردند.
رئیس اتاق اصناف ایران در این جلسه ضمن تشکر از حضور روسای های اتاق های اصناف برای شرکت در این ویدویو کنفرانس در پاسخ به موضوعات مطرح شده روسای اتاق ها مواردی را عنوان کرد و افزود: برگزاری این نوع جلسات را در حوزه کمیسیون های اتاق اصناف، بازرسی و نظارت و همچنین با مدیران روابط عمومی اتاق های اصناف در کشور خواهیم داشت تا مشکلات و دغدغه های این واحدها بررسی و مطرح شود و این آمادگی را داریم که جلسات را با حضور هیات رئیسه اتاق های اصناف به صورت مشترک داشته باشیم.
ممبینی در خصوص بررسی توافق مالیاتی سال ۹۷ اظهار کرد: درصد بالایی از مودیان مالیاتی از وضعیت معافیت مالیاتی و افزایش صفر درصدی توافق مالیاتی سال ۹۷ رضایت داشتند و از این بابت خرسندیم.
رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص مباحث مطرح شده درجلسه افزود: بحث موازی کاری بین نهادها و دستگاهها با اصناف، بحث فروشگاههای زنجیره ای و بررسی مشکلات واحدهای بازرسی و نظارت را با جدیت دنبال خواهیم کرد و به دنبال رفع محدودیت ها و تامین منابع برای حل دغدغه ها و مشکلات اصناف هستیم و تاکنون اقدامات موثری نیز انجام گرفته است.
وی تصریح کرد: نرم افزار مشترک برای سامانه بازرسی و نظارت طراحی شده و به زودی اجرایی خواهد شد تا بصورت موثرتر بتوان عمل کرد و همچنین ایرادات و مشکلات طرح تسهیم وجوه بررسی شده که یکی از این موارد تاخیر در پرداخت واریز پول به حساب ها است و جرایم نیز احصاء خواهد شد و قراردادها تفهیم می شود که امکان استفاده از تخفیفات را برای اتحادیه ها بیشتر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اصناف ایران در ابتدای جلسه ویدویو کنفرانس حسن احمدلو رئیس اتاق اصناف قم با تبریک در مورد اولین جلسه ویدیو کنفراس با حضور تمامی اتاق‌های اصناف ابراز خرسندی کرد و بیان کرد: امیداوریم اینگونه جلسات که هزینه کم تری در بردارد بیشتر برگزار شده و نتایج مثبتی را نیز به دنبال داشته باشد.
وی در خصوص توافق مالیاتی سال ۹۷ گفت: توافق بسیار خوبی برای امسال رقم خورد و بیش از ۸۰ درصد کسبه قم اظهارنامه های مالیاتی خود را تحویل دادند که این مساله بسیار خوبی است .
در ادامه شاهپور رضایی افشار رئیس اتاق اصناف اردبیل اظهار داشت: در مورد مالیات بر ارزش افزوده مشکلاتی در استان داریم که امیدواریم این گونه مسائل با درایت هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تعامل با دولت و دیگر دستگاهها مرتفع شود.
عبدالجمید جلالی رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان در این جلسه با اظهار خرسندی از برگزاری اولین جلسه موفق ویدیو کنفرانس بیان کرد: توافق مالیاتی در گروه سوم و تبصره ماده ۱۰۰ با استقبال خوبی مواجه شد واکثریت کسبه استان هرمزگان اظهارنامه الکترونیکی خود را در اسرع وقت تکمیل و تحویل دادند و پیشنهاد ما اینست که این بسته در کمیسیون های تخصصی اتاق و تقویت ارتباطات در دیگر حوزه های اصناف مورد استفاده قرار بگیرد چرا که هم باعث کاهش هزینه ها شده و هم نتیجه مطلوبی را به دنبال خواهد داشت.
محمود هاشمی رئیس اتاق اصناف شیراز در جلسه آنلاین ویدیو کنفرانس با مثبت ارزیابی کردن توافق مالیاتی امسال اظهار داشت: مساله موازی کاری دیگر نهادها با اصناف که به صورت خود جوش عمل می‌کنند باعث ناراضایتی اصناف می شود و اگر اصناف بخواهندکار موفقیتی داشته باشند دیگر نهادها باید دست از موازی کاری بردارند چرا که اصناف تنها تشکل مدنی هستند و واحدهای بازرسی و نظارت باید پیگیری وصول داشته باشند و این مساله باید در هیات دولت مطرح شود.
یوسف جعفری رئیس اتاق اصناف کرمان افزود: رشد روز افزون فروشگهای زنجیره ای که به صورت رسمی و غیر رسمی فعالیت گسترده ای را دارند، افزود: فعالیت فروشگاهها کار کسبه را تحت شعاع قرار داده و باعث ابطال تعداد زیادی از پروانه های کسب شده اند و خیلی تفاوت قیمت با واحدهای صنفی نیز ندارند .
وی افزود: حریم وحدود صنفی اشباع شده و به ازای هر ۲۰ نفر در کرمان یک واحدصنفی دایر است که این رقم با نرم جهانی بسیار فاصله دارد.
به گزارش خبرنگار اصناف ایران محمد فرج زاده رئیس اتاق قزوین اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده صنف طلا و جواهر که تا کنون اصلاح نشده و مشکلاتی برای این صنف به همراه داشته است.
وی با طرح این سوال که “مالیات استانها برچه اساسی تعیین می شود ” تصریح کرد: درآمد استان قزوین در ۵ سال گذشته کاهش داشته و با توجه به کاهش درآمد استانی و تعطیلی واحدها افزایش ۷ برابری مالیات را شاهد بودیم در صورتی که منابع مالی جدیدی به استان اضافه نشده و تنها از کاربران قدیم مالیات با افزایش اخذ می شود.
جمشید زند رئیس اتاق اصناف اراک با تقدیر از برگزاری این جلسه و استفاده از نوآوری در فعالیت اصناف بیان کرد: سامانه اداری اتاق ها و سامانه بازرسی و نظارت نیز باید راه اندازی شود تا در فعالیت های بازرسی و نظارت بتوانیم آمار بازرسی استانها را روزانه به صورت آنلاین داشته باشیم و در جلسات تنظیم بازار بتوانیم با مستندات گزارش ارائه دهیم .
یونس حواسیان رئیس اتاق اصناف ایلام در ادامه جلسه ویدیو کنفرانس اظهار کرد: تبصره ۷ ماده ۷۲ نیاز به پیگیری جدی دارد و تامین منابع مالی برای حقوق بازرسان باید بررسی و اقدامی موثر انجام شود.
رضا سلیم ساسانی رئیس اتاق اصناف کرمانشاه بیان کرد: دستورالعمل مالیاتی امسال یک پیش شرط داشت و اینکه شرایط استفاده از توافق مالیاتی امسال اینگونه بود که باید مالیات قطعی این واحدهای صنفی به دست شان رسیده باشد و توافق مالیاتی مشروط بر این اصل است تا بتوانند از این معافیت ها استفاده کنند و تعداد زیادی از واحدهای صنفی به علت اینکه در فرجه مناسب به دستشان نرسید نتوانستند از این توافق استفاده کنند و این مساله باید مرتفع شود.
علی ارشدی رئیس اتاق اصناف کهکیلویه و بویر احمد گفت: در استان کهکیلویه و بویر احمد ممیزین سلیقه ای عمل می‌کنند و باعث شده تا خیلی از بازاریان از رسته شغلی خارج شون به دنبال مشاغل دیگر بروند.
حسین خلیلی رئیس اتاق اصناف گرگان افزود: برگزاری جلسات به صورت ویدیو کنفرانس بسیار خوب است و تنها باید یک هفته قبل از برگزاری موضوع و دستورالعمل جلسه اعلام شود تا بهتر بتوان بحث و گفت وگو کرد و توافق مالیاتی امسال منصفانه بوده در صورتی وضعیت بازار خیلی مناسب نیست .
جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در این جلسه مطرح کرد: توافق مالیاتی امسال خوب بود و طبق نظر سنجی که صورت گرفت بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدصنفی نسبت به توافق مالیاتی اظهار رضایت کردند .
وی با تاکید بر اینکه اصناف باید آموزش را سرلوحه کار خود قرار دهند افزود: دانایی است که توانمندی می آورد و اصناف باید مستندات و عملکرد فروش خود را داشته باشند و از سال ۹۹ مالیات بر اساس ارائه مستندات و آمار خواهد بود و اصناف باید به دنبال آموزش و ارائه مدارک باشند تا بعدا مورد هجمه ممیزین قرار نگیرند.
در ادامه جلسه فقیهی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی اتاق اصناف ایران بیان کرد: فعالیت‌های زیادی در حوزه توسعه ابرازهای فناورانه اتاق اصناف ایران شکل گرفته است که این اولین جلسه ویدیوکنفرانس بود که در راستای شفاف سازی و راه اندازی و ارائه راهکارها شکل گرفت و تا اخر سال برنامه های زیادی را در حوزه برنامه ریزی و فناوری داریم که به زودی اجرایی خواهند شد و این فرصت بسیار خوبی برای ارتقای جایگاه اصناف در اقتصاد کشور است./ع/

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false