افزایش قیمتها قدرت خرید مردم را کاهش داده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
افزایش قیمتها قدرت خرید مردم را کاهش داده است

رئیس اتاق اصناف ملکشاهی از کاهش قدرت خرید مردم با افزایش قیمت کالاها خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران محمدرضا شیخی به بابیان این مطلب گفت: دربازار کمبود کالا نداریم ولی با افزایش قیمتها ومحدودیت مالی مصرف کنندگان شاهد کاهش قدرت خرید مردم وتشدید رکود کسب وکار صنوف هستیم.
وی با اشاره به فعالیت هزارو۳۵۰ واحدصنفی با جواز کسب در ملکشاهی ،اضافه کرد:۴۹۰ واحد صنفی ازاین تعداد از صنوف تولیدی وخدمات فنی هستند.
رئیس اتاق اصناف ملکشاهی بااشاره به رکود حاکم بربازار اضافه کرد:مالیات عملکرد اصناف باید با توجه به کاهش شدید دادوستد ودرامد اصناف ، نسبت به سال گذشته کاهش یابد.
شیخی به فعالیت فروشگاه های زنجیره ای هم اشاره کرد، وی افزود: با توجه به اینکه این فروشگاه ها پروانه کسب خود را ز تهران دریافت می کنند، امکان هیچ نظارت و البته پاسخگویی به اتحادیه و اتاق اصناف شهرستان محل فعالیت ندارند.
این مسئول صنفی ادامه داد:درحالی که این فروشگاه ها از فضای کسب وکار شهرستان بهره می برند اما نه تنها حق و حقوق اتحادیه و اتاق اصناف را نمی پردازند بلکه باعث تشدید رکود کسب وکار واحدهای صنفی خرده فروشی می شوند،ضمن اینکه با بازرسی های انجام شده مشخص شده است بخش اعظم نرخگذاری ها وتخفیف های آنها غیر واقعی است.
رئیس اتاق اصناف ملکشاهی از عدم توجه مراجع ذیربط به مشکلات مالی وکمبود امکانات واحدهای بازرسی ونظارت اصناف انتقاد کرد و افزود: علیرغم این مشکلات، این واحدها باجدیت تمام به انجام وظایف ومسولیتهای خود در نظارت بر بازار وبرخورد با تخلفات می پردازند. /ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false