مشکلات صنف عکاسان به قوت خود باقیست/ فعالیت 50 هزار واحدصنفی در کشور | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
مشکلات صنف عکاسان به قوت خود باقیست/ فعالیت ۵۰ هزار واحدصنفی در کشور

مسئول کمیته عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران گفت: صنف عکاسان از سال ۹۱ با مشکلات عدیده ای مواجه هستند و عکاسی توسط ادارات دولتی یکی از این مشکلات است که با توجه به نامه نگاری های صورت گرفته تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار اصناف ایران لطف اله اصلاحیان در نشست کمیته کارشناسی عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران که با حضور رئیس و دبیر کل اتاق اصناف ایران و اعضای کمیته صنف عکاسان برگزار شده بود، گفت: صنف عكاسی قدمتی دیرینه دارد و عكاسان مجوز دار كه در این حرفه فعالیت می‌كنند به دلیل موازی کاری ادارت دولتی با این صنف با رکود مواجه شده اند و اتحادیه عکاسان با داشتن ۵۰ هزار عضو در سراسر کشور با این مشکل همراه هستند.
وی تصریح کرد: برخی مراكز عمومی همچون دفاتر پیشخوان دولت، پلیس +۱۰ عكاسی را انجام می ‌دهند و در واقع این حق را از عكاسان جواز دار گرفته اند، علاوه بر این آموزش و پرورش، شهرداری و دیگر مراكز و ادارات دولتی و غیر دولتی نیز عكس پرسنلی می گیرند درصورتیكه مجوز ندارند و اقدام به ایجاد واحدهای عكاسی در بخش ‌های اداری زیرمجموعه خود كرده ‌اند و این مساله باعث رکود صنف عکاسان شده است.
اصلاحیان اظهارکرد: رکود اقتصادي از يک طرف و تداخل صنفي از طرف ديگر مشکلاتي را براي صنف عکاسان بوجود آورده است؛ اين صنف که زماني به عنوان يک هنر از جايگاه ويژه اي برخوردار بود اکنون به دليل کم توجهی و نبود حمايت جدي مسئولان با مشکلات عديده اي روبرو شده است.
مسئول کمیته عکاسان و فیلمبرداران اتاق اصناف ایران افزود: تمامی لوازم و وسایل صنف عکاسان از دوربین های دیجتالی گرفته تا کاغذهای چاپ همه وارداتی هستند و در یک سال گذشته به دلیل افزایش نرخ ارز چندین برابر شده است و برخی لوازم را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می‌کنند که به صورت عادلانه توزیع نمی شود.
اصلاحیان با بیان اینکه عکاسي يک هنر اختصاصي است تاکید کرد: در راستای حل مشکلات صنف عکاسان در سال های اخیر تلاش کرده ایم و به دنبال راهکار هستیم این موضوع از چند لحاظ قابل بررسی است و این گونه اقدامات با اصل ۴۴ و خصوصی سازی واقعی و اهداف اقتصاد مقاومتی منافات دارد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false