توافق مالیاتی اصناف با دارایی، براساس شرایط صنوف در شهرهای مختلف باشد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
توافق مالیاتی  اصناف با دارایی، براساس شرایط صنوف در شهرهای مختلف باشد

رئیس اتاق اصناف درگز خواستار لحاظ شدن شرایط صنوف در سراسر کشوردر اجرای توافق مالیاتی امسال شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصنماف ایران عباس خلیلی بابیان این مطلب گفت:شرایط کسب وکار وفعالیت اقتصادی صنوف در شهرهای کوچک وبزرگ و در نقاط مختلف کشور باهم یکسان نیست وتوافق مالیاتی امسال باید با درنظر گرفتن این تفاوتها اجرایی شود.
وی با اشاره کشاورزی بودن این منطقه افزود:رکود شدید کسب وکار در کنار خشکسالی در منطقه درگز شرایط سختی را برای واحدهای صنفی رقم زده است وضرورت نگاه ویژه به ایشان در تعیین مالیات عملکرد امسال احساس می شود.
رییس اتاق اصناف درگز درخصوص مالیات برارزش افزوده نیز توضیح داد:کسبه ای که این مالیات را پرداخت می کنند طبق قانون نباید عوارض کسب به شهرداری پرداخت کنند اما این موضوع رعایت نمی شود، ضمن اینکه این مالیات باید در طول تولید تا عرضه یکبار پرداخت شود اما متاسفانه این امرهم رعایت نمی شود و لزوم بررسی مجدد ورفع موارد اشکال مورد تاکید کارشناسان است.
این فعال صنفی با اشاره به جمعیت ۸۰هزارنفری درگز اضافه کرد: فروشگاه های زنجیره ای مطابق قانون نباید در شهرهای کمتراز ۱۰۰هزار نفر فعالیت کنند اما به تازگی مقدمات راه اندازی اولین فروشگاه زنجیره ای در این شهر درحال انجام است و این امر باید از طرف مراجع ذیربط مورد رسیدگی قرار گیرد تا حقی از صنوف باتوجه به موارد و مشکلات مشاهده شده از فعالیت این فروشگاه ها در شهرهای کوچک، تضییع نشود.
عباس خلیلی به فعالیت ۲ هزار و ۹۰۰ واحدصنفی با جواز کسب در درگز اشاره کرد و افزود:سایت ایرانیان اصناف در قسمت صدور پروانه کسب در استان خراسان رضوی دارای اختلال است که باعث ایجاد مشکلاتی شده است .
خلیلی از دستورالعمل بهداشت مبنی بر ممنوعیت عرضه برخی کالاها به صورت فله انتقاد کرد و افزود:برخی کالاها از کارخانه به صورت بسته بندی های ۵یا۱۰کیلویی به واحدهای صنفی تحویل می شود وبا توجه به میزان مصرف خانوار باید به صورت باز و فله عرضه شود که مورد مخالفت بهداشت است، درحالی که این موضوع باید از مبدا تولید و بسته بندی کالا در کارخانه اصلاح شود و محل اجرای این بخشنامه در نقطه توزیع و واحدهای صنفی نیست.
وی درخصوص وضعیت فعلی بازار نیز توضیح داد:بازار از نظر موجودی کالا شرایط مناسبی دارد الیته مقداری از نظر روغن جامد با کوتاهی کارخانجات در تامین بازار دارای مشکلاتی هستیم./ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false