طرح توسعه و تجهیزکارگاههای تولیدی صنوف راکد ماند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
طرح توسعه و تجهیزکارگاههای تولیدی صنوف راکد ماند

رئیس اتاق اصناف زنجان گفت: طرح توسعه و تجهیز کارگاههای تولیدی صنوف که در سال گذشته کلیدخورده بود راکد ماند و اقدام خاصی برای توسعه واحدهای تولیدی صورت نگرفت .

سیدمحمود موسوی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: طرح رونق تولید و بازسازی و نوسازی یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و در طرح توسعه و تجهیز کارگاههای تولیدی صنوف در سال گذشته قرار بود تا تسهیلاتی به واحدهای تولیدی پرداخت شود که این اقدام صورت نگرفت .
وی تصریح کرد: استان زنجان به عنوان قطب تولید چاقو و فلز روی مطرح است و کارگاههای تولیدی این دو صنف حجم عظیمی از اشتغال استان زنجان را در اختیار دارند و این صنوف نیاز به حمایت برای تامین کارگاهی و همچنین نوسازی دستگاهها و ماشین آلات خود دارند.
موسوی افزود: بخش دولتی می تواند با حمایت از بخش خصوصی در تغییر بهنگام در تكنولوژی و نوع تولید، گام مهمی در راستای رونق تولید بردارد تا تولید ملی بتواند هم نیازهای داخل را تامین كند و هم در بازارهای جهانی با قدرت حضور پیدا كند.
وی اظهارکرد: ۲۵ هزار واحدصنفی در شهر زنجان مشغول فعالیت هستند که ۴۰ درصد این واحدها تولیدی هستند که نقش موثری در اشتغالزایی داشته اند.
رئیس اتاق اصناف زنجان با بیان اینکه صنایع تولیدی کوچک و خرد نیازمند حمایت بیشتری هستند، افزود: عدم سرمایه در گردش و نبود بازار هدف از مهمترین معضلات واحدهای راکد و غیر فعال است که باید در این زمینه به این واحدهای تولیدی کمک شود.
موسوی گفت: اتصال تولید كنندگان ایرانی به بازارهای جهانی از مهمترین راه های توسعه صنعتی و در نهایت توسعه پایدار است كه این مهم در سطح ملی كلید خورده و از مسئولان استانی نیز انتظار می رود با شناسایی و حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی صادرات محور در این امر مهم مشاركت كنند./ع/

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false