کاهش تقاضا، بازار گوشت را با رکود همراه کرده است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
کاهش تقاضا، بازار گوشت را با رکود همراه کرده است

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران از کاهش تقاضا برای خرید گوشت خبر داد، گفت: عرضه زیاد در بازار و افزایش قیمت گوشت نسبت به چندین ماه گذشته سبب شده تا مردم تمایلی برای خرید نداشته باشند.
علی اصغرملکی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران، با اشاره به اینکه تقاضای چندانی برای خرید گوشت در بازار وجود ندارد، بیان کرد: در حال حاضر همچنان واردات گوشت متناسب با نیاز بازار صورت می‌گیرد اما بازار با رکود همراه است.
وی تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۴ تا ۹۶ هزار به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود حدود ۱۰۲ تا ۱۰۳ هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت وارداتی ۷۵ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب سود ۱۰ درصد حدود ۸۳ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
ملکی قاچاق دام را دلیل اصلی نوسان قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور موجب شده است تا دام کمتری به سمت تهران سرازیر شود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: در ایام پایانی سال افزایش نظارت بر خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور موجب شد تا قاچاق دام به طور کامل کنترل شود، و همچنان باید با اعمال نظارت‌های بیشتر از خروج غیر قانونی دام جلوگیری کنند.
ملکی اظهار کرد: اگر مسئولان ذی ربط بتوانند خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور را کنترل کنند، و همین طور دامداران داخلی اقدام به فروش دام های خود کنند قیمت دام و به تبع گوشت قرمز به سبب افزایش عرضه در بازار کاهش خواهد یافت.
وی در پایان با بیان اینکه امکان تامین ۹۰ درصد نیاز کشور از تولید داخل وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به سیاست مسئولان در جلوگیری از خروج دام از مرزهای کشور از اسفند تاکنون پیش بینی می‌شود که با استمرار این روند تنها ۱۰ درصد نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود که این امر در جلوگیری از خروج ارز از کشور تاثیر بسزایی دارد./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false