اصناف افسران جنگ اقتصادی هستند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
اصناف افسران جنگ اقتصادی هستند

رئیس اتاق اصناف اراک با بیان اینکه اصناف افسران جنگ اقتصادی هستند، گفت: شرایط اقتصادی امروز کشور به گونه ای است که باید همه برای مقابله با با حربه های اقتصادی دشمن آمادگی لازم را داشته باشند و اصناف و بازار پیشگام مقابله با تحریم های اقتصادی دشمن هستند.
جمشید زند در گفت و گو با خبرنگار اصناف ایران افزود: اکنون افسران جنگ اقتصادی در کشور، اصناف هستند لذا از دولت انتظار داریم در این زمینه کمک حال اصناف باشند چرا که اصناف خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.
وی تاکیدکرد: باید ناهماهنگی‌های که بین وزارت صمت و سازمان جهاد کشاورزی در بحث توزیع کالا وجود دارد مرتفع شود چرا که این ناهماهنگی ها به ضرر اقتصاد کشور است و مانع از نتیجه درست کار می شود.
زند با بیان اینکه اصناف بیشتر توزیع کننده کالا هستند و نقشی در کمبود کالا یا گرانی آن ندارند، افزود: اصناف امکان خرید کالاهای یارانه‌ای برای توزیع ندارند و اگر دولت در این زمینه با اتاق های اصناف همکاری داشته باشد تعادل بهتری در بازار برای توزیع کالا شاهد خواهیم بود.
رئیس اتاق اصناف اراک تصریح کرد: اصناف از یک شاکله ی بسیار قوی برخوردار است، این پتانسیل وجود دارد که تمامی ارگان ها از اصناف کمک بگیرند ولیکن این مهم محقق نمی شود مگر اینکه در زمینه حمایت از کالای داخلی، صنوف مختلف داخلی را پشتیبانی و یاری کنیم تا بتوانند کالاهایی با کیفیت و مورد رضایت مردم را تولید و ارائه نمایند.
وی با بیان اینکه اصناف باید بیشتر دیده شوند، افزود: دولت باید سهم اصناف را از بودجه جرایم تعزیرات را که به صورت قانون درآمده را پرداخت کند چرا که در بحث بازرسی و نظارت مشکلات مالی داریم و همچنین در بخش بازرسی و نظارت باید سیستم یکپارچه بازرسی و نظارت فعال شود.
زند اظهار کرد: با توجه به ماده ۱۹۱ قانون کار که در شرایط خاص کارگاههایی که زیر ۱۰ نفر کارگر دارند می توانند مشمول معافیت بخشی از قانون کار شوند و اگر این قانون اجرایی شود کمک موثری به اشتغال زایی خواهد داشت./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false