افزایش رغبت مردم به پرداخت مالیات در صورت شفاف سازی | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
افزایش رغبت مردم به پرداخت مالیات در صورت شفاف سازی

محمدرضا جعفریان مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: یکی از تصمیمات دولت دریافت مالیات بر عایدی سرمایه است که در صورت تصویب مجلس به مرحله اجرایی در خواهد آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران عنوان کرد: یکی از دلائل اجرای این طرح کنترل سوداگری و سفته بازی در بازار غیر مولد مانند مسکن است که سودهای کلان بدون پرداخت مالیات به جیب یک عده اختلال گر واریز می شود.

مشاور امور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: در صورت شفاف سازی دستگاه های اجرایی در خصوص مالیات های دریافت شده، مردم رغبت بیشتری به پرداخت مالیات خواهند داشت.

وی افزود: بیش از ۱۷۰ کشور در دنیا این قانون را عملیاتی و اجرا می نمایند و با شفاف سازی در اطلاع رسانی به عموم در مورد نحوه استفاده در اشتغال ،امکانات رفاهی و غیره از اقتصاد سالم تر برخودارند و در صورت ادامه همین رویه در ایران بسیاری از مردم به پرداخت مالیات ترغیب می شوند.

وی در خصوص الزام راه اندازی سامانه مسکن و نظارت مناسب بر آن گفت: در این سامانه سوداگران و معامله گران مسکن شناسایی شده و گردش مالی آنها به منظور تعیین مالیات مشخص می شود .
وی همکاری بانک ها با سازمان مالیات را یکی از راههای شناسایی اختلال گران و سوداگران دانست.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false