باید از هویت اصناف دفاع کنیم | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
باید از هویت اصناف دفاع کنیم

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: اصناف بایدخرید و فروش‌ها با فاکتور انجام دهند تا اطمینان میان مردم بازگردد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، عباس تابش در نشست هم‌اندیشی روسای اتاق اصناف مراکز استان‌ها و مدیران بازرسی که با حضور وزیر صنعت، معدن وتجارت، هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان و رئیس بسیج اصناف کشور در ۲۲ اردیبهشت در هتل فردوسی برگزار شد، گفت: باید از هویت اصناف دفاع کنیم و اگر در بحث بازرسی و ضرورت آن بخواهیم به قانون نظام صنفی و تعزیرات اکتفا کنیم، این قانون از جامعیت و مانعیت افتاده است ولی اینکه ما از حیثیت اصناف دفاع کنیم از جامعیت نیفتاده است.
وی افزود : امروز با گرانی مواجه هستیم که تاوان آن را اصناف می دهند و نباید در حق کسانی که در اصناف زحمت می کشند، نادیده گرفته شود. کسانی که زحمت می کشند باید ثابت کنند که اگر گران می فروشند به این دلیل است که گران می خرند. باید خرید و فروش ها با فاکتور انجام شود تا این مورد اثبات شده و اطمینان مردم جلب شود.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عنوان کرد: اگر چند نفر در یک صنف گران فروشی کنند، این تخلف به تمام صنف تعمیم داده می شود.
تابش تصریح کرد: به زودی تمام بازرسینی که در بخش های دیگر مشغول به کار هستند به بدنه صنعت، معدن و تجارت باز گردانده می شوند و در مجموع ۳ هزار بازرس خواهیم داشت.
وی عنوان کرد: در دنیا ابزار کنترل بازار در دست خودش است و فقط در ایران است که بخش های دیگر هم نظارت می کنند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: باید همه دست به دست هم بدهیم و از اصناف حمایت کنیم. باید بتوانیم مرز گرانفروشی را جدا کنیم. امروز بیش از همیشه به همت اصناف نیاز داریم. امروز باید همت اصناف و کسبه زمان جنگ را داشته باشیم تا بتوانیم از پیچ خطرناک تحریم بگذریم./ل/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false