120 واحدصنفی بازار تبریز خسارت 50 تا 100 درصدی داشته اند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
۱۲۰ واحدصنفی بازار تبریز خسارت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی داشته اند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تبریز گفت: بیش از ۱۲۰ واحد سرای دو دری بازار تبریز که هسته مرکزی بازار تبریز به حساب می آیند خساارت ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی داشته اند.
محمدعلی صدیقی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: قسمتی از بازار که دچار حریق شده است محل کسب صنف خرازان و لوازم آرایشی بوده و آتش سوزی اخیر به بازار تبریز نزدیک به ۲۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است که هنوز برآورد خسارت به صورت کامل انجام نشده است .
وی تصریح کرد: در برخی از قسمت‌های بازار که از چوب و آهن استفاده شده شاهد خسارت‌های بیشتر و ریزش سقف بودیم ولی در قسمت‌های دیگر که آجر به کار رفته خسارت‌ها کمتر است.
صدیقی تاکید کرد: بازار تبریز بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد و یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است که به عنوان قدیمی ترین بازار سرپوشیده دنیا شناخته می شود و حفظ . مرمت این مجموعه بزرگ از اهمیت بالایی برخورداراست.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تبریز افزود: سرای دو دری جزو هسته مرکزی بازار تبریز است که از هر طرف به این سرا ره وجود دارد و دو دالان اصلی این سرای بزرگ در آتش سوزی اخیر به طور کامل فروریخته است که کار بازسازی و مرمت آن بسیار مشکل است .
وی افزود: خوشبختانه مشارکت اجتماعی و تشریک مساعی در بین بازاریان و کاسبان بازار تاریخی تبریز وجود دارد و انشالله به زودی شاهد آغاز مرمت و احیای سرای ایکی قاپیلی( سرای دو دری) خواهیم بود./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false