فعالیت 3 هزار و 500 واحد صنفی در اردکان یزد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
فعالیت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در اردکان یزد

رئیس اتاق اصناف اردکان از فعالیت ۳هزارو ۵۰۰ واحد صنفی در شهر اردکان خبر داد.
جواد کمالی اردکانی به خبرنگار اتاق اصناف ایران با اعلام این خبر ادامه داد:متاسفانه به دلیل رکود بازار و کاهش شدید کسب وکار واحدهای صنفی از شرایط اقتصادی خوبی بهره نمی برند و با مشکلات شدید مالی روبرو هستند.
رئیس اتاق اصناف اردکان ادامه داد: وضعیت فعلی باعث شده است که غالب واحدهای صنفی خصوصا صنوف تولیدی در ادامه حیات اقتصادی و تامین هزینه های خود با مشکلات عدیده ای دست وپنجه نرم می کنند.
این فعال صنفی در خصوص مالیات عملکرد نیز اظهار داشت: این مالیات مالیات بر فروش است و زمانی که درامد واحدهای صنفی افزایش نداشته و شاهد رشد هزینه ها نیز هستیم، نباید مالیات بر عملکرد افزایش پیدا کند، ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده هم دارای نقاط ابهام و ایرادات زیادی است و خواستار بررسی مجدد و رفع ایرادات این طرح در راستای لحاظ کردن شرایط مالی صنوف، از مراجع ذیربط هستیم.
اردکانی فعالیت فروشگاه های زنجیره ای را در رقابتی کردن بازار مثبت ارزیابی کرد و اضافه کرد:البته باید فعالیت این واحدها طوری برنامه ریزی شود که صنوف خرد وکوچک خصوصا در شهرهای کوچک متضرر نشوند.
کمالی اردکانی به طرح تسهیم وجوه هم اشاره کرد و افزود:درصدهای تخصیص یافته در این طرح طوری است که هیچ فایده ای برای اتاقهای اصناف شهرهای کوچک ندارد و حتی کفاف هزینه های جاری این اتاقها را هم نمی دهد و باید در این درصدها تجدیدنظر شود تا حقوق اتاقهای اصناف هم لحاظ شود./ ل

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false