کاهش 40درصدی فروش واحدهای صنفی درسال97 | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
کاهش ۴۰درصدی فروش واحدهای صنفی درسال۹۷

فروش واحدهای صنفی درسال ۹۷ به طور میانگین نسبت به سال ۹۶ با کاهش ۴۰درصدی روبرو شده است.

حسین محرابی رئیس اتاق اصناف همدان در گفتگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران گفت:علیرغم کاهش فروش و رکود شدید بازار که کسب وکار صنوف رابه طور میانگین با کاهشی ۴۰ درصدی روبرو کرده است، شاهد افزایش ۲۰ درصدی هزینه واحدهای صنفی دربخشهایی چون بیمه وحقوق کارکنان،هزینه حاملهای انرژی و…هستیم.
وی بااشاره به رکود شدید بازار و مشکلات مالی واحدهای صنفی افزود: در خصوص مالیات عملکرد واحدهای صنفی خواستار لحاظ شرایط اقتصادی صنوف هستیم و از مراجع ذیربط خواهان عدم افزایش مالیات بر عملکرد صنوف هستیم.
او در خصوص مالیات برارزش افزوده نیز توضیح داد: رقم ۹درصد با توجه به رکود بازار بسیار زیاد است و ادامه اجرای این مالیات باعث کاهش شدید معاملات و داد و ستد خصوصا در صنف طلا فروشان وافزایش خروج سرمایه از صنف شده است.
این مسول صنفی از مشکلات شدید مالی وکمبود امکانات واحدبازرسی اصناف خبر داد و اضافه کرد: ضعف مالی اتحادیه های صنفی و عدم توانایی در پرداخت هزینه بازرسی باعث، ایجاد مشکلات مالی برای اتاق اصناف در تامین هزینه های واحدبازرسی اصناف شده است و براین اساس خواستار کمک و یاری نهادهای مرتبط و ذیربط در این خصوص هستیم.
نماینده اتاق اصناف ایران در همدان از امضای تفاهم نامه با شهرداری در خصوص تخفیف ۲۵درصدی عوارض کسب وپیشه صنوف خبر داد و اظهار کرد : درآمد شهرداری از این تفاهم نامه به حساب مشترک شهرداری و اتاق اضناف واریز می شود و ۵ درصد از این مبلغ به اتاق اصناف تعلق دارد و این یک تفاهم نامه مثبت و مناسب برای شهرداری واتحادیه ها واتاق اصناف است ومی تواند الگویی مناسب برای تمام اتاقهای اصناف در تعامل با نهادها وسازمانهای مرتبط با حوزه اصناف باشد.
وی از شکل فعالیت فروشگاه های بزرگ وزنجیره ای در شهرهای کوچک انتقاد کرد و گفت: در حالی که این فروشگاه ها از بازار شهرهای کوچک استفاده کرده وباعث کاهش مشتریان واحدهای صنفی خرد می شوند اما قائل به هیچ نظارتی از اتحادیه ها و اتاقهای اصناف نبوده و هیچ هزینه ای به این تشکلهای صنفی شهرهای کوچک پرداخت نمی کنند./ ل

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false