اصناف در استان های سیل زده متحمل خسارات سنگینی شدند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
اصناف در استان های سیل زده متحمل خسارات سنگینی شدند

رئیس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی گفت: با وقوع سیلاب شدید در برخی از استانهای کشور واحدهای صنفی زیادی متحمل خسارات سنگین شدند و دولت باید رسیدگی به وضعیت اصناف خسارت دیده را در اولویت قرار دهد.
شهباز حسن پور در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه طرح حمایت از آسیب دیدگان از سیل در مجلس مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: وضعیت واحدهای صنفی در مناطق سیل زده کشور مساعد نیست و اکثر این واحدها سرمایه شان از دست رفته است و تعداد کثیری از واحدهای صنفی به طور کامل تخریب شده و وقوع این شرایط در حالی است که اصناف در سال های گذشته نیز به دلیل رکود و تورم بازار وضعیت خوبی را نداشتند.
وی تصریح کرد: در مکان هایی که میزان خسارات وارده ناشی از سیل بسیار بوده، اکنون نزدیک به یک ماه است که کسب و کارهایشان تعطیل شده و نتواستند فعالیت و درآمدی داشته باشند و باید برنامه مشخصی برای ساماندهی وضعیت کسبه از سوی دولت ارائه شود.
رئیس فراکسیون اصناف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزارت کشور مسئول رسیدگی به خسارات است و هنوز جمع بندی دقیقی از میزان خسارات ریالی به اصناف در مناطق سیل صورت نگرفته که این کار انجام خواهد گرفت.
حسن پور تاکید کرد: با توجه به شرایط پیش آمده برای وحدهای صنفی در مناطق سیل زده قطعا بحث بخشودگی مالیات سال ۹۷ و بیمه واحدهای صنفی و پرداخت تسهیلات کم بهره برای احیاء مجدد این واحدها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: در حال حاضر هنوز تعداد زیادی از واحدهای صنفی در گل و لای هستند و حجم گل و لای در برخی از مناطق بیشتر است که باید تخریب و مجدد ساخته شوند و برخی دیگر از واحدهای صنفی نیز نیاز به تعمیرات اساسی دارند./ع

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false