30هزار و 475 فقره بازرسی در طرح ویژه ی نظارتی نوروز 98 | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
۳۰هزار و ۴۷۵ فقره بازرسی در طرح ویژه ی نظارتی نوروز ۹۸

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد گفت: طرح ویژه ی نظارتی نوروز ۹۸ توسط بازرسی و نظارت اصناف از ابتدای بهمن ماه سال گذشته آغازشد و در ۱۵ فروردین ماه ۹۸ به پایان رسید.
امیر دلداری در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: طرح مورد نظر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تقریبا ۴۵ روز زودتر نسبت به سالهای گذشته آغاز به کار کرد که با محوریت نظارت بر حوزه ی کالاهای اساسی ( گوشت، مرغ، میوه ) در حوزه ی سلامت و امنیت غذایی ( نظارت بر رستورانها، نانواییها، شیرینی فروشیها، اغذیه و پیتزا فروشان) و حوزه ی توزیع پوشاک، کیف و کفش و … برنامه ریزی گردیده بود.
وی ادامه داد: در سطح شهر مشهد تعداد ۷ پایگاه ثابت و موقت بازرسی و نظارت از ۲۵ اسفندماه ایجاد شدکه چهار پایگاه در منطقه ی ثامن و سه پایگاه در بقیه ی نقاط شهر جهت نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی، رسیدگی به شکایات، گزارشات حضوری و تلفنی زائرین و مجاورین در کلیه ی ایام تعطیل و غیر تعطیل تا پانزدهم فرودین فعال بودند.
دلداری با اشاره به رسیدگی به ۲۰۴ مورد شکایت حضوری زائرین محترم و برگشت ۴۰ میلیون ریال به شاکیان اضافه کرد: در طول اجرای این طرح ۳۰هزار و ۴۷۵ فقره بازرسی از صنوف مختلف توسط بازرسان اصناف انجام شد که در این بازرسیها واحدهای صنفی مجاز کمتر از ۱۰ درصد تخلف داشته و پس از بررسی معلوم شد، بیشترین تخلفات شامل واحدهای صنفی فاقد پروانه ی کسب به جهت عدم آگاهی متصدیان از قوانین نظام صنفی بوده است.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه زائران مرقد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مدت زمان کوتاهی در شهر مشهد حضور دارند، اولویت مهم رسیدگی به شکایات حضوری و جلب رضایت شاکیان در کمترین زمان ممکن مد نظر بود که در طرح مورد نظر به نحو مطلوبی برنامه ریزیهای لازم در این زمینه انجام و اجرا شد.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اضافه کرد: میوه های طرح تنظیم بازار که شامل ۶۹ تن پرتقال و ۳۰ تن سیب بود، از ۲۵ اسفند ماه لغایت ۱۵ فروردین توسط ۱۲۷ واحد صنفی منتخب در سطح شهر خصوصا در مناطق محروم و کم برخودار توزیع گردید ضمن اینکه هر روز نظارت وکنترل بر نحوه ی عملکرد واحدهای صنفی منتخب توسط بازرسان اصناف انجام شد.
دلداری ضمن تأکید بر همکاری مطلوب اتحادیه های صنفی در پیشبرد اهداف طرح در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت ویژه ی کارشناسان اتحادیه های صنفی در کنار بازرسان اصناف در طول اجرای طرح از جمله نقاط بارزی بود که با انجام بازرسیهای تخصصی منجر به نتایج مثبت گردید.
وی خاطرنشان کرد: گشتهای مشترک بازرسان اصناف به همراه کارشناسان اداره ی بهداشت، سازمان دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و شعبه ی سیار تعزیرات حکومتی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این طرح بود که به مرحله ی اجرا درآمد.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان ضمن اشاره به نظارت بر عملکرد غرفه های شرکت کننده در نمایشگاه عرضه ی مستقیم کالا در اسفند ماه یادآور شد: کلیه ی کالاهای عرضه شده در نمایشگاه که از محصولات و تولیدات داخلی بودند، توسط کارشناسان اتحادیه های صنفی بررسی و قیمت گذاری شد و به شکایات حضوری شهروندان در اسرع وقت رسیدگی بعمل آمد./ع/

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false