تقویت کارگاه‌های تولیدی برای افزایش اشتغال و تولید/ برای مقابله با تحریم از ظرفیت اصناف استفاده شود | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۹ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
تقویت کارگاه‌های تولیدی برای افزایش اشتغال و تولید/ برای مقابله با تحریم از ظرفیت اصناف استفاده شود

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به فعالیت ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در حوزه تولید، صنایع خرد، کوچک و متوسط گفت: در صورت افزایش نسبت واحد‌های تولیدی به توزیعی شاهد بالا رفتن میزان تولید ناخالص ملی و اشتغال خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از میزان محمود بنانژاد با اشاره به فعالیت ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در حوزه تولید، صنایع خرد، کوچک و متوسط گفت: واحد‌های صنفی از نظر مدیریتی و هزینه‌ای مقرون به صرفه اند، زیرا با سرمایه‌ای اندک راه اندازی شده و با توجه به تعداد کارگران اندک تغییر کاربری آن‌ها آسان‌تر و کم هزینه‌تر است.
بنانژاد ضمن تأکید بر تقویت کارگاه‌های تولیدی افزود: در صورت افزایش نسبت واحد‌های تولیدی به توزیعی شاهد بالا رفتن میزان تولید ناخالص ملی و اشتغال خواهیم بود.
وی با تأکید بر نقش مؤثر اصناف در امور اقتصادی کشور یادآور شد: در چند ماه اخیر واحد‌های صنفی خدماتی و خدمات فنی در بخش توزیع کالا‌های تنظیم بازار و توزیع کالا به صورت شبکه ای، در قالب فروشگاه‌های کوچک و یا زنجیره‌ای نقش بسزایی داشته که به جرأت می‌توان گفت؛ نقش بازوی اجرایی سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط را در شبکه‌ی توزیع ایفا می‌کند.
بنانژاد به طرح سرشماری و شناسایی اتباع خارجی که با مدیریت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در حال اجراست، اشاره کرد و افزود: آمار اتباع بیگانه مجاز و غیرمجاز که به همت اداره کل اتباع بیگانه جمع آوری می‌شود، به ما کمک می‌کند تا برنامه ریزی دقیقی برای ورود اتباع بیگانه مورد نیاز در تخصص‌های مختلف داشته و یا حتی بتوانیم در این زمینه تفاهم نامه ها با اداره کل اتباع بیگانه، مرزبانی و وزارت امورخارجه در جهت تأمین کارگر برای بخش‌های مختلف کسب و کارداشته باشیم.
وی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی افزود: اصناف سهم بسزایی در اقتصاد کشور داشته و نقش‌های مهمی را در تمامی شاخص‌های اقتصادی از جمله تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی، میزان نرخ تورم و … ایفا نموده اند؛ بنابراین در این برهه حساس باید از پتانسیل عظیم اصناف در تحریم‌های اقتصادی فرصت ساخت و اکنون که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم همه آحاد جامعه به ویژه اصناف که بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می‌دهند، وظیفه دارند که به پایداری اقتصاد کشور کمک کنند.
وی یادآور شد: امروز در بخش توزیع کالا باید از پتانسیل و ظرفیت‌های خوب اصناف بهره برد، تا هم توزیع عادلانه باشد و هم کالا به دست مصرف کنندگان واقعی برسد، در همین راستا اتاق اصناف ایران اعلام می‌کند که در تمامی زمینه‌ها جهت خدمت به کشور آمادگی کامل داشته و همواره در یاری رسانی به اقتصاد ایران گام برمی دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false