کسادی در کسب و کار خرد در کرمانشاه | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
true
کسادی در کسب و کار خرد در کرمانشاه

تعدادی زیادی از خرده‌فروشی‌ها در کرمانشاه تعطیل شده‌اند و خطر تعطیلی مابقی آنها را نیز تهدید می‌کند.

موسی سلیمی نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه طی چند سال اخیر شاهد افزایش قارچ گونه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح شهر کرمانشاه هستیم، افزود: این فروشگاه‌ها که مجوز خود را از تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرده اند، هر جا که ملک خوبی باشد آن را می‌گیرند و شعب خود را توسعه می‌دهند.

وی ادامه داد: مسئله اصلی این است که این فروشگاه‌ها که با سرمایه‌ای عظیم راه‌اندازی می‌شوند معمولاً از کالاهای تولید داخل استان استفاده نمی‌کنند و با راه‌اندازی آنها هیچ حمایتی از تولیدات داخلی استان صورت نمی‌گیرد.

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به پیامد فعالیت این فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، خاطرنشان کرد: متأسفانه در کشور ما هنوز ساز و کارهای مناسب برای فعالیت این فروشگاه‌ها فراهم نیست.

وی معتقد است، در کشورهای پیشرفته که فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای توسعه می‌یابند، از گذشته اجازه افزایش واحدهای صنفی کوچک داده نشده که اکنون آنها دچار آسیب شوند، اما در ایران شرایط به این گونه نیست.

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه در استان کرمانشاه به دلیل نرخ بالای بیکاری آمار زیادی از واحدهای صنفی داریم، تاکید کرد: با شروع فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ شاهد تعطیلی بسیاری از فروشگاه‌های خرد هستیم که امکان رقابت با این سرمایه عظیم فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ندارند.

به گفته سلیمی طی حدود دو سال اخیر فقط در بخش سوپرمارکت‌های کرمانشاه از ۳۵۰۰ سوپرمارکتی که داشتیم ۳۰۰ مورد آن تعطیل شده است.

وی معتقد است، ادامه این روند باعث تعطیلی تعداد بیشتری از فروشگاه‌های خرد خواهد شد.

نایب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه گفت: این فروشگاه‌ها با تخفیف‌هایی که می‌زنند مشتری را جذب می‌کنند و مردم حتی دیگر خریدهای کوچک خود را نیز از سوپرمارکت‌ها و واحدهای خرد انجام نمی‌دهند.

وی درباره راهکارهایی که می‌تواند به وضعیت واحدهای خرد کرمانشاه کمک کند، افزود: باید در شرایطی که شاهد توسعه مداوم فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستیم، تسهیلاتی نیز برای فروشگاه‌های خرد در نظر گرفته شود تا آنها نیز بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند.
ایسنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false