کاهش تخلفات با تشکیل بانک اطلاعاتی از پروندهای صنفی/همکاری اتاق اصناف ایران با تعزیرات حکومتی تاثیر بسزایی در تنظیم بازار خواهد داشت | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
کاهش تخلفات با تشکیل بانک اطلاعاتی از پروندهای صنفی/همکاری اتاق اصناف ایران با تعزیرات حکومتی تاثیر بسزایی در تنظیم بازار خواهد داشت

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور مسئولیت نهادهایی مانند سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف ایران بیشتر شده و همکاری و تعامل این دو نهاد میتواند تاثیر بسزایی در کنترل و تنظیم مطلوب بازار داشته باشند.
به گزارش خبرنگار اصناف ایران سعید ممبینی صبح امروز در جلسه مشترک اتاق اصناف ایران با معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در اتاق اصناف ایران برگزار شده بود، اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی تنها یک نهاد قضایی نیست و امروز نظرات کارشناسی دقیقی از سوی سازمان تعزیرات مشاهده می‌شود و سازمان تعزیرات حکومتی به یک نهاد تخصصی وکارشناسی تبدیل شده و تمام تلاش اتاق اصناف ایران ایجاد نظم و ثبات در فرایندهای داد و ستد و تجارت در بازارهای گوناگون است.
وی تصریح کرد: جدا از تاثیرگذاری شرایط تحریم و جنگ اقتصادی پیش رو که وضعیت اقتصادی سختی را به وجود آورده برخی از تصمیمات مدیریتی نیز کار اصناف را سخت تر کرده است و در این شرایط اقتصادی زمینه برای برخی از تخلفات فراهم شده است که بایستی برای اصلاح امور دستگاههای نظارتی حضور پررنگ تری داشته باشند و تعامل موثر بین اتاق اصناف ایران با سازمان تعزیرات حکومتی تاثیرات منفی این اتفاقات را کاهش خواهد داد.
ممبینی با بیان اینکه محور اصلی برخورد با تخلفات اصناف و تعزیرات هستند، افزود: تشکیل بانک اطلاعاتی از پرونده های تخلفاتی که در سازمان تعزیرات حکومتی وجود دارد باعث می شود تا با نظریه کارشناسی که اخذ می‌شود و اطلاعاتی که بدست می آید در کاهش تخلفات و پیشگیری از تکرار تخلف موفق تر عمل کنیم.
رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: با دسترسی به اطلاعات بهتر میتوان عمل کرد و باید این مجموعه را تقویت کرد و کلاس های آموزشی را برگزار کرد و سازمان تعزیرات نیز باید بپذیرند که اصناف همکاران آنها هستند و در جمع بندی آرا به نتیجه برسند تا شاهد کاهش تخلفات باشیم.
وی تاکید کرد: در شرایط امروز هم از اصناف و هم از تعزیرات انتظارات زیاد است، مردم نیز باید بدانند که اصناف در گرانی ها بی تقصیرند و تمام تلاش اتاق‌های اصناف برای کاهش التهابات پایان سال برگزاری موثر فروش های فوق العاده و نمایشگاههای عرضه مستقیم کالا است.
ممبینی اظهار کرد: در برخی از زمینه ها تصمیمات موثری گرفته شد اما خوب اجرایی نشدند مانند تامین میوه پایان سال که وزارت جهادکشاورزی با تاخیر عمل کرد و باعث شد تا تاثیر مثبتی در بازار برای کاهش قیمت میوه وجود نداشته باشد و باید در چرخه تنظیم و توزیع کالا نظم و انضباط ایجاد شود.
وی تاکید کرد: تلاش اتاق اصناف بر اینست تا با ایجاد یک سیستم فعال در حوزه بازرسی و نظارت سعی کنیم تا گزارشات بازرسی و ثبت پروندهای تخلفات به صورت الکترونیکی باشد و اجرایی شدن این کار گزارش عملکرد از پروندها را سریعتر و قابل بررسی تر خواهد کرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false