18 درصد سهم اصناف، از تولید ناخالص ملی | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
۱۸ درصد سهم اصناف، از تولید ناخالص ملی

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به نقش اصناف در اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال گفت: اصناف،۱۸ درصد سهم از تولید ناخالص ملی را در اختیار دارند.
محمود بنانژآد مشهدی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: اصناف ۱۸ درصد از تولید ناخالص ملی را در اختیار دارند و این درحالی است که ۳ میلیون واحد صنفی در سراسر کشور و ۱۲۰ هزار واحد صنفی در سطح استان خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند وبه جرأت می توان گفت اصناف درحوزه های اشتغال، گردش مالی، کالایی و به ویژه تولید ناخالص ملی نقش مؤثری دارند.
عضو و خزانه دار اتاق اصناف ایران تصریح کرد: ما تلاش داریم تا جایگاه اصناف را پیدا وتقویت کرده، نسبت به معرفی ظرفیت های صنفی اقدام نموده تا بتوانیم در حوزه های توسعه ی اقتصادی حرکت کنیم.
بنانژاد با بیان این نکته که در سطح کشور ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در حوزه ی تولید، صنایع خرد و کوچک و تا حدی متوسط فعالیت دارند، ادامه داد: مقرون به صرفه بودن آنها از نظر مدیریتی و هزینه ای، نیاز به سرمایه ی اندک در راه اندازی، کاربا تعداد کارگران اندک( کمتراز ۵۰ نفر) و حتی تغییر کاربری آسان تر و کم هزینه تر، از مهمترین ویژگیهای این واحدهای صنفی تولیدی
وی گفت: ما معتقدیم چنانچه این کارگاههای تولیدی تقویت شده و نسبت واحدهای صنفی تولیدی به واحدهای صنفی توزیعی در سطح اصناف افزایش یابد، قطعا آنها در حوزه ی اشتغال و تولید ناخالص ملی هم افزایی بیشتری خواهند.
رئیس اتاق اصناف مشهد یادآور شد: واحدهای صنفی خدماتی و خدمات فنی نیز در حوزه های تنظیم بازار و توزیع کالا به صورت شبکه ای در سطح جامعه نقش بسزایی داشته همانطور که در چند ماه اخیر در بخش توزیع کالاهای تنظیم بازاردر قالب فروشگاههای زنجیره ای و یا کوچک شاهد این امر بودیم.
محمود بنانژاد مشهدی در خصوص تنظیم بازار توزیع گوشت منجمد اظهار داشت: ۱۵۲ تن گوشت منجمد در ۹۸ واحد صنفی منتخب که مورد اعتماد و وثوق افراد محله بودند، از ۲۵ مهرماه سال جاری لغایت ۲۳ دیماه توزیع شد، همچنین ۲۷۵ تن مرغ منجمد در ۱۲۰ واحد صنفی سطح شهر از ۲۸ آذرماه لغایت ۱۸ دی ماه توزیع شدکه برای انجام نظارتهای دقیق بر این واحدهای صنفی تمام ظرفیت بازرسی و نظارت اصناف استان مورد استفاده قرار گرفت.
وی عنوان کرد: مرغ گرم مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان از ۱۹ دی ماه تا ۱۵ بهمن ماه هر روزبه میزان ۳۰ تن در فروشگاههای منتخب برای مصرف عموم در سطح شهر عرضه گردید.
عضو و خزانه دار اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: در ایام پایانی سال بازرسی و نظارت اصناف دو طرح مجاورین و زائرین را در دست اقدام دارد، بخش مجاورین مربوط به خریدهای پایان سال همشهریان در زمینه پوشاک، کیف و کفش ، شکلات و آجیل و غیره بوده که این طرح از اول اسفند ماه آغاز و تا ۲۵ اسفند ادامه خواهد داشت.
بنانژاد اظهار کرد: طرح زائرین نیز از ۲۵ اسفند آغاز شده که تا ۱۵ فروردین ۹۸، ادامه خواهد داشت و در این طرح همچون سالهای گذشته بازرسین ملبس به کاور بازرسی با انجام گشت های مشترک در حوزه طرح توزیع فرم های نظارتی و ارشادی، کالاهای اساسی و خدماتی، نصب برچسب قیمت و… به پایش بازار می پردازند.
رئیس اتاق اصناف مشهد همچنین از برگزاری نمایشگاه عرضه ی مستقیم کالای بهاره نوروز ۹۸، از دهم لغایت هفدهم اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد خبر داد و در ادامه افزود: در حال حاضر فرآیند ثبت نام و واگذاری غرف در حال انجام است و کارشناسان، برای کارشناسی و قیمت گذاری کالاها، در نمایشگاه مستقر شده و با کارشناسی کالاها، درصد تخفیف کالا و قیمت نهایی مشخص و پلمپ شده تا نمونه ی کالا با برچسب مورد نظردر غرفه نصب شود.
وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه باید کالاهای ارائه شده برای فروش با نمونه پلمپ شده مطابقت داشته باشد.اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف مشهد و قاضی اداره کل تعزیرات حکومتی جهت رسیدگی به شکایات و صدور حکم در آن واحد در محل حضور داشته و به تخلفات احتمالی و شکایات مردمی رسیدگی می کنند. /ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false