صنوف تولیدی در حال نابودی تدریجی هستند | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
صنوف تولیدی در حال نابودی تدریجی هستند

رئیس اتاق اصناف شهر کرد از وضعیت نابسامان فعالیت صنوف تولیدی خبـر داد.
نجف کریمـی درگفتگو با خبرنگار اصناف ایران با بیان این مطلب گفت: مشکلاتی چون کمبود منابع مالی، عدم تخصیص تسهیلات بانکی ارزان قیمت در جهت جبران مشکلات مالی، بالا بودن نرخ تمام شده تولید، نبود امکان رقابت میان تولیدات صنفی با کالاهای مشابه خارجی به دلیل بالا بودن هزینه تولید کالاهای داخلی و کمبود مواد اولیه از مهمترین مشکلات اصناف تولیدی می باشند.
وی افزود: وجود مشکلات فوق الذکر باعث شده است که واحدهای صنفی تولیدی شرایط سختی را در ادامه حیات صنفی تجربه کنند و غالب ایشان ورشکست شده یا رو به تغییر صنف خود آورده اند .
این فعال صنفی در خصوص مالیات درآمد اصناف نیز توضیح داد: در شرایطی که سال به سال شاهد سخت شدن شرایط اقتصادی و کسب و کار برای صنوف هستیم ، هیچ جایی برای افزایش مالیات وجود ندارد ، در حالی که درآمد صنوف نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش هزینه ها کاهش یافته است، چرا باید مالیات بردرآمد افزایش یابد.
کریمی به مالیات بر ارزش افزوده هم اشاره کرد و گفت : این قانون دارای ابهامات فراوانی می باشد و می بایست در جهت شفاف سازی و رفع ابهامات و تطابق با شرایط اقتصادی کشور و کسب و کار صنفی مورد بررسی و کارشناسی مجدد قرار گیرد.
نماینده اتاق اصناف ایران در چهارمحال وبختیاری با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار واحد باجوازکسب در شهرکرد ،وضعیت موجودی کالا در بازار را مناسب خواند و اضافه کرد: البته شاهد نوسانات قیمتی کالاها رو به بالا در بازار هستیم ، به طوری که این افزایش قیمت ها به ساعت رسیده است.
این فعال صنفی نوسانات نرخ ارز را عامل اصلی تلاطم قیمت کالاها در بازار خواند و گفت: اصناف هیچ نقشی در افزایش نرخ کالاها و گرانی در بازار را ندارند و خود به نوعی حتی بزرگترین متضرر افزایش قیمت ها هستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false