بازار کشش برگزاری نمایشگاههای بهاره را ندارد | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
بازار کشش برگزاری نمایشگاههای بهاره را ندارد

رئیس اتاق اصناف اردبیل شرایط را برای برگزاری نمایشگاه های فروش بهاره با توجه به وضعیت نامطلوب کسب وکار و رکود بازار نامناسب دانست.

شاپور رضایی افشار در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران با بیان این مطلب گفت: رکود شدید اقتصادی و فشاری که بر کسبه به لحاظ شرایط بد کسب و کار وجود دارد، بر همین اساس شرایط برای برگزاری نمایشگاههای فروش بهاره مهیا نیست.
وی با تاکید بر اینکه تصمیم گیرنده نهایی برگزاری نمایشگاههای بهاره، سازمان صمت است، ادامه داد: امسال نیز سال سختی برای واحدهای صنفی از نظر رکود بازار و میزان کسب وکار بود و اصناف به لحاظ وضعیت اقتصادی شرایط بسیار بدی را دارا هستند.
این فعال صنفی با ابراز مخالفت با هرگونه افزایش مالیات واحدهای صنفی اضافه کرد: وقتی شرایط کسب وکار نسبت به سالهای گذشته بدتر شده و نه تنها درآمد واحدهای صنفی افزایش نیافته بلکه با رشد منفی نیز مواجه شده است، جایی برای افزایش مالیات صنوف نیست.
نماینده اتاق اصناف ایران به طرح تسهیم وجوه هم اشاره کرد و توضیح داد: این طرح دست اتحادیه های صنفی را در تسهیل ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب و البته حل مشکلات مالی اتحادیه؛ بسته است و نیاز به بازنگری مجدد و بررسی های دقیق تر دارد.
رضایی افشار با اشاره به فعالیت ۴۵ هزار واحدهای صنفی با جواز در استان و ۲۳ هزار واحدصنفی دارای پروانه کسب در شهرستان اردبیل؛ خواستار تمهیدات لازم توسط مراجع ذیربط برای حل مشکلات واحدهای بازرسی و نظارت اصناف از نظر مالی شد و افزود: با توجه به حساسیت نظارت موثر بر بازار در جلوگیری از تخلفات در آستانه پایان سال ؛ واحدهای بازرسی و نظارت اصناف نیازمند تخصیص اعتبارات لازم برای حل مشکلات مالی از محل جرایم تخلفات صنفی هستند./ل/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false