رفع محدودیت دو دوره متوالی در انتخابات اتحادیه ها از ضروریات اصلاح قانون نظام صنفی است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ مرداد - ۱۳۹۸  
true
true
رفع محدودیت دو دوره متوالی در انتخابات اتحادیه ها از ضروریات اصلاح قانون نظام صنفی است

دبیر اتاق اصناف ایران گفت:رفع محدودیت دو دوره متوالی حضور اصناف برای شرکت در انتخابات اتحادیه ها از ضروریات اصلاح قانون نظام صنفی است.
حسین طاهرمحمدی در گفت وگو با خبرنگار اصناف ایران افزود: بررسی نقایص قانون نظام صنفی از اهم مواردی است که در دستور کار هیات رئیسه اتاق اصناف ایران قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: اصلاح قانون نظام صنفی با توجه به شرایط اقتصادی ضروری است و طی نشستی که هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با دکتر پورابراهیمی رئیس محترم کمیسیون اقتصادی مجلس داشته اند کلیات موضوع اصلاح موادی از قانون نظام صنفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
دبیر اتاق اصناف ایران اظهار کرد: محدودیت شرکت در انتخابات هیات مدیره اتحادیه های صنفی منطقی نیست و افرادی که در انتخابات اتحادیه های صنفی رای می آورند منتخب اصناف هستند و نباید با ایجاد محدودیت در انتخاب، حق انتخاب را از اعضای صنف گرفته شود؛ چرا که شایسته ترین افراد برای اداره امور اعضای صنف، منتخبین اعضای صنف می باشد.
طاهرمحمدی افزود: مسئله این است که وقتی فردی در تشکل صنفی وارد می شود به مرور زمان علاوه بر دانش و تخصصی که در حوزه کاری دارد و هزینه های آموزشی که از منابع اتحادیه های صنفی برای وی صرف میگردد، به یکسری از امور مرتبط در حوزه اداره امور اتحادیه و همچنین رسیدگی به مسایل و مشکلات اعضای صنف اشراف و تسلط کامل پیدا می کند و در واقع فرد، طی دو دوره حضور در هیات مدیره اتحادیه، به پختگی و تجربه مطلوب می‌رسد؛ لذا منع حضور این افراد برای انتخابات دوره های بعدی کاری صحیح و عقلایی محسوب نمیگردد.
نکته دیگری که مطرح میگردد اصل آزادی انتخاب است که افراد بتوانند براساس این اصل نسبت به انتخاب افراد مورد وثوق خود برای اداره امور اتحادیه مبادرت نمایند./ع/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false