عرضه و تقاضا تنظیم کننده بازار است | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
عرضه و تقاضا تنظیم کننده بازار است

بهره گیری از شیوه های نوین علمی و تکیه بر عرضه و تقاضا نقش موثری در تنظیم بازار دارد.

رئیس اتاق اصناف رباط کریم با بیان این مطلب گفت: بازار از نظر موجودی کالا و اقدام مورد نیازمردم، وضعیت مناسبی دارد و در موارد معدودی مثل گوشت مرغ و گوشت قرمز، در کنار پیگیری مباحث عرضه و تقاضا، نظارت مناسبی از سوی مراجع ذیربط ،می تواند باعث به حداقل رساندن مشکلات شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران محمدرضا فهیمی با تاکید بر اینکه بازار باید با دوری از اقتصاد دستوری و بر اساس عرضه و تقاضا و بهره گیری از شیوه های نوین اقتصادی تنظیم و بالانس شود افزود: اصناف هیچ نقشی در گرانی ها ندارند ، بخش اعظم افزایش قیمتها از کارخانجات بزرگ و تولیدی که غالباً هم دولتی هستند ، نشأت می گیرد.
این فعال صنفی با انتقاد از تسلط ۸۰ درصدی دولت در اقتصاد، ادامه داد: باید اجازه داد که بازار خود را با استفاده از مباحث عرضه و تقاضا و واقعیات اقتصادی کشور تنظیم کند و از هر گونه دخالت غیرمنطقی و تصمیمات هیجانی که موجب حاشیه و تنش در بازار می شود ، خودداری شود.
نماینده اتاق اصناف ایران در استان تهران از فعالیت ۹ هزار واحد صنفی با جواز کسب در شهرستان رباط کریم خبر داد و گفت: بازار از نظر موجودی کالا شرایط مناسبی دارد و اتاق اصناف نیز با تمام امکانات و بهره گیری از بازرسان واحد بازرسی و نظارت در ایجاد شرایط مناسب و برخورد با تخلفات احتمالی، عملکردی مناسب دارد.

true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false