تامین اعتبارات بازرسی و نظارت اصناف یک مساله حیاتی برای اصناف است/ جمع با تجربه و متخصص همراه با انگیزه های جوان در میان هیات رئیسه اتاق اصناف ایران قرار گرفت/ | اتاق اصناف ایران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
true
تامین اعتبارات  بازرسی و نظارت اصناف یک مساله حیاتی  برای اصناف است/ جمع با تجربه و متخصص همراه با انگیزه های جوان در میان هیات رئیسه اتاق اصناف ایران قرار گرفت/

در نشست صمیمانه وزیر صنعت، معدن و تجارت با هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران ضمن تقدیر از عملکرد و همکاری این وزارتخانه با اتاق اصناف ایران، پس از ارائه توضیحاتی در خصوص برگزاری انتخابات اتاق اصناف ایران و تعیین نمایندگان، ساختار سازمانی اتاق اصناف ایران را تشریح کرد.
ایشان با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار از تشکیل هسته مطالعات و پژوهش اصناف در این دوره خبر داد.
سعید ممبینی با اشاره به نزدیک شدن به شب عید و اهمیت این بازار افزود: برای تنظیم این بازار برنامه هایی پیش بینی شده است که با توجه به شرایط حساس این مقطع زمانی بازار، امیدواریم بر اساس برنامه های تدوین شده کالا ها و مایهتاج مردم به میزان و به موقع تامین شود.
رئیس اتاق اصناف ایران از ضرورت توجه وزارت صمت به تامین اعتبارات واحدهای بازرسی و نظارت اصناف به عنوان یک مسئله حیاتی برای این مجموعه خبر داد.
وی اظهار داشت: اصلاح قانون نظام صنفی و رفع محدودیت های آن، مطالبه همیشگی مجموعه اصناف بوده و جلوگیری از تصویب آیین نامه های محدود کننده اصناف میتواند راهگشای اصناف باشد.
رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه خواستار برگزاری جلسات هیئت عالی نظارت شد و افزود: در امر تامین و توزیع کالای اساسی نقش اصناف بسیار مهم و بی بدیل است که در تعامل با سازمانهای دولتی میتوان این نقش را پررنگ تر کرد.
سعید ممبینی در پایان به موضوع داوری و قضاوت در درون مجموعه اصناف و تاثیر آن بر عملکرد اصناف اشاره کرد.

رحمانی وزیر صمت نیز ضمن آرزوی توفیق برای هیئت رئیسه جدید اتاق اصناف ایران گفت:

هیئت رئیسه جدید اتاق اصناف در شرایط بسیار خطیر و حساس آغاز بکار کرده که این توفیقی اجباری برای ایشان محسوب میشود.

وزیر صمت ضمن تاکید بر نقش مهم اصناف در توسعه و تولید داخلی اظهار داشت؛ در این برهه حساس باید از مجموعه عظیم اصناف نه تنها در حوزه اقتصاد بلکه در مسائل فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی استفاده کرد و از این پتانسیل و ظرفیت عظیم در جهت ساماندهی وضعیت اقتصادی بهره برد.
رحمانی از تشکیل اتاق فکر در درون مجموعه اصناف به عنوان راهکاری برای شناسایی تهدیدات و فرصتها نام برد.
ایشان عملکرد مجموعه اصناف را در ماههای گذشته و در راستای خدمت رسانی به مردم بسیار هوشمندانه توصیف کرد و اظهار داشت؛ “البته شاه بیت این مسئله بازار شب عید خواهد بود که به همت اصناف، اتحادیه ها، واحدهای صنفی و با همکاری دولت و مجلس صورت خواهد گرفت.”
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عضویت اتاق اصناف در شوراها گفت: ارتباط اتاق اصناف با شوراهای مختلف باید فعال تر باشد. وی همچنین با تاکید بر رونق کسب وکار اینترنتی افزود؛ نباید برای این نوع کسب و کار مانع تراشی کرد و ضروریست با برنامه ریزی مناسب برای استارتاپ ها، از آنها در جهت ارتقاء و توسعه کیفی و تنوع بخشی در محصولات و کالاهای ایرانی استقبال کنیم .
رحمانی ا‌دامه داد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از کالای ایرانی؛ با همکاری و تعامل همه دستگاهها در جهت رقابت سازنده، با تولید کالای داخلی با کیفیت و حمایت رسانه ای در این راستا، میتوانیم به این مهم دست یابیم.
وی در ادامه ضمن تاکید بر تعامل بیشتر دولت با هئیت رئیسه جدید اتاق اصناف ایران افزود: اتاق اصناف ایران از مسئولیت های اجتماعی خود نیز نباید غافل باشد و با حضور در فضای رسانه باید باعث اعتمادسازی بیشتر بین مردم و مجموعه اصناف شود.

true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false